Lacko byl v Mostě desetinu od vítězství, dojel si pro dvě druhá místa

ČTK rav ČTK, rav
4. 9. 2022 19:15
Pilot Buggyry Adam Lacko vybojoval v závodech mistrovství Evropy tahačů na okruzích v Mostě před domácími diváky dvě druhá místa.
Dramatický závěr druhého sobotního závodu v Mostě, v němž Adam Lacko s Buggyrou (55) dojel jen těsně druhý.
Dramatický závěr druhého sobotního závodu v Mostě, v němž Adam Lacko s Buggyrou (55) dojel jen těsně druhý. | Foto: Buggyra

Nejdramatičtějším ze čtyř klání byla druhá sobotní jízda. V té jezdci startují v obráceném pořadí. Brzy se posunul na třetí místo a v dramatické koncovce sahal i po vítězství. Za Britem Jamiem Andersonem po útoku v poslední zatáčce nakonec zaostal o desetinu sekundy.

"Jak se říká, když se dva perou, třetí se směje. Během závodu jsem neměl na to, abych se k nim dotáhnul, ale v posledních dvou tří kolech jsme viděl, že se začali dost mydlit," řekl Lacko a poukázal na souboj Andersona s Lukasem Hahnem z Německa.

"Říkal jsem si, že to by mohla být příležitost, tak jsem se snažil tahat, abych nezpomalil. Dotáhl jsem je, v poslední zatáčce jsem toho využil a chybělo málo a málem jsem byl první," dodal jezdec Buggyry.

Jediný český účastník ME si ale dobře uvědomoval, že více při útoku riskovat nemohl. "Kdyby tam byla větší mezera, tak jsem nemusel na výjezdu ubrat a měl bych větší rychlost na cílovou rovinku, ale nebylo to bezpečné. Musel jsem prostě ubrat," uvedl Lacko.

Stříbrnou pozici zopakoval v neděli v posledním ze čtyř bodovaných mosteckých závodů. Sedmatřicetiletý závodník v ní jezdil dlouho třetí, v osmém kole se mu ale podařilo předjet Lukase Hahna z Německa a zopakoval sobotní výsledek.

"Dnešní nastavení auta bylo výrazně lepší než v sobotu. V posledním závodě jsem nechtěl s předjetím Hahna čekat, abych neudělal nějakou chybu. Viděl jsem v zrcátku hladové vlčáky, kteří čekali na moje zaváhání. První pokus o předjetí mi sice nevyšel, ale alespoň se pobavili diváci. Druhý pokus v dvojité zatáčce po startu už byl na jistotu a povedl se," řekl Lacko.

Rodák z Čeladné, který ke dvěma druhým místům v Mostě přidal čtvrtou a pátou pozici, byl spokojený i proto, že se v ME přiblížil průběžně třetímu Saschovi Lenzovi  z Německa. 

Nejúspěšnějšími jezdci byli na severu Čech s dvěma triumfy Anderson a suverénní lídr šampionátu, Maďar Norbert Kiss.

Evropský šampionát pokračuje šestým dílem za týden v belgickém Zolderu.

Mistrovství Evropy tahačů v Mostě:

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 22:40,797, 2. J. Hahn (Něm./Iveco) -3,893, 3. Lenz (Něm./MAN) -4,322, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -13,341.

2. jízda: 1. Anderson (Brit./MAN) 22:48,686. 2. Lacko -0,101, 3. L. Hahn (Něm./Iveco) -0,724.

3. jízda: 1. Kiss 22:34,829, 2. Lenz  -5,518, 3. J. Hahn -7,477, …5. Lacko -10,222.

4. jízda: 1. Anderson 22:51,806, 2. Lacko -4,970, 3. L. Hahn  -7,239.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 257, 2. J. Hahn 197, 3. Lenz 184, 4. Lacko 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Půl milionu kanadských domácností u Atlantiku je kvůli bouři Fiona bez proudu

Půl milionu domácností na atlantickém pobřeží Kanady se dnes kvůli bouři Fiona, kterou doprovázejí větry o síle hurikánu, ocitlo bez elektrického proudu. S odvoláním na místní energetické společnosti o tom informovala agentura AFP. Před dopady bouře, která vyvrací stromy a sloupy elektrického vedení a už si vyžádala oběti v Karibiku, varovala kanadská meteorologická služba.

Fiona, která téměř před týdnem sužovala Portoriko a další části Karibiku, dosáhla pevniny mezi městy Canso a Guysborough v Novém Skotsku. Podle předpovědi na webu windy.com se ohnisko bouře dnes bude držet kolem středu Zálivu svatého Vavřince a během neděle se přesune k západní části ostrova Newfoundland a zeslábne. Vítr by si měl sílu hurikánu udržet až do sobotního odpoledne místního času, odhaduje americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Zdroj: ČTK
Další zprávy