Demoliční derby za jekotu motorových pil. Tak se piloti tahačů loučili se sezonou

Demoliční derby za jekotu motorových pil. Tak se piloti tahačů loučili se sezonou
Jakoby německá pilotka Steffi Halmová ukazovala manažeru Bugygry Janu Kalivodovi, jak málo Lackovi chybělo k obhajobě titulu vicemistra Evropy.
Český jezdec v dramatickém finále sezony zaostal za svým rivalem Antoniem Albacetem o pouhých sedm bodů.
V Jaramě se vůbec nejezdilo v rukavičkách.
Hlavně neděle se na malebné španělské trati proměnila spíš v demoliční derby. MAN španělského pilota Luise Recuenca. vypadal, jako když právě porazil statný dub.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
7. 10. 2019 14:02
Prohlédněte si fotografie ze závěrečného dílu ME tahačů na okruzích, který o víkendu hostila španělská Jarama.
 

Právě se děje

před 32 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy