Netradiční sprint i sedmnáct závodů. Brno čekají Masaryk Racing Days

rav rav
6. 9. 2019 7:15
Brněnský okruh čeká vrchol automobilové sezony, o víkendu se konají Masaryk Racing Days. Diváci uvidí 17 závodů a už v pátek netradiční sprint.
S vrtulníkem změří sílu tahač Buggyra VK50 a sportovní vůz Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo 2019
S vrtulníkem změří sílu tahač Buggyra VK50 a sportovní vůz Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo 2019 | Foto: Buggyra

Týden po evropském šampionátu tahačů v Mostě se svého automobilového vrcholu dočkají i fanoušci na Masarykově okruhu v Brně. Tradiční festival rychlosti Masaryk Racing Days letos navíc nabídne už v pátek v podvečer netradiční show.

V rámci exhibičního souboje se utkají tři velmi silné stroje - Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo 2019, Buggyra VK50 a vrtulník AS 350 B3e.

Tahač Buggyra a závodní Lamborghini:

Do kokpitu Lamborghini usedne závodník a manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek mladší. "Chceme fanouškům předvést něco netradičního. Něco, co ještě neměli možnost vidět. Bude to exhibiční závod tří unikátních strojů, které svedou bitvu přímo na cílové rovince Masarykova okruhu," vysvětlil Mičánek.

Start závodu bude v první zatáčce a stroje vyrazí do protisměru. Diváci mají možnost exhibici sledovat ze sedadlových tribun T3/T5.

Sobota a neděle pak nabídnou nevídanou porci 17 závodů. Nejrychlejšáí budou opět piloti formulové série BOSS GP.  Na startovní listině nechybí Ingo Gerstl, který je se svým monopostem formule 1 Toro Rosso STR1 držitelem oficiálního traťového rekord Masarykova okruhu. Rád by svůj čas 1:36,065 letos překonal.

Brněnská zastávka šampionátu středoevropské okruhové zóny FIA CEZ je tradičně hojně obsazená tuzemskými závodníky a týmy. Tak třeba ve sprintové kategorii silných vozů GT se představí hned 10 domácích závodníků. Stejný počet českých pilotů odstartuje i do hodinového vytrvalostního závodu, který je na programu v sobotu.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy