Malá generálka za 30 minut. Tak mechanici pečují o Fabii R5

Celkem sedmkrát si mechanici Škody Motorsport během letošní Barum rallye Zlín vezmou do práce závodní stroj jezdce Jana Kopeckého.
První rychlostní zkoušku Barum rallye Zlín, která se jela již v pátek, sice vyhrál Václav Pech, ale již od sobotního rána mu zbrusu novou soutěžní Škoda Fabia R5 Jana Kopeckého ujížděla.
Škoda již prodala řadu nových Fabií R5 soukromým týmům. S tímto vozem startoval i domácí Tomáš Kostka.
Rovněž Nizozemec Hermen Kobus se rozhodl pro nové české auto.
Před příjezdem Jana Kopeckého do poledního servisu se vše leskne čistotou.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
30. 8. 2015 7:11
Celkem sedmkrát si mechanici Škody Motorsport během letošní Barum rallye Zlín vezmou do práce závodní stroj jezdce Jana Kopeckého.

Více o Barum rallye Zlín čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 52 minutami

Lang facebookovým příspěvkem o Zemanovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

Bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS), který čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentovi Miloši Zemanovi, nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 na konci července pravomocně potvrdil odvolací pražský městský soud. Vyplývá to ze soudní databáze. Na sociální síti Lang loni v dubnu na adresu Zemana mimo jiné napsal, že "je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini". Soud v květnu rozhodl, že šlo maximálně o přestupek, případ proto předal úřadu Městské části Prahy 8.

Langa státní zastupitelství obžalovalo za podněcování k trestnému činu, hrozilo mu až dvouleté vězení. Žalobkyně pro něj navrhovala peněžitý trest. Bývalý radní u soudu nepopřel, že na svém soukromém profilu příspěvek zveřejnil, odmítl však, že se dopustil trestného činu. Podle svých slov pouze naplňoval svá ústavní práva.

Lang loni reagoval svými výroky na sociální síti na to, že Zeman souhlasil se zdaněním náhrad vyplácených církvím. Poslance, kteří pro zdanění náhrad hlasovali, Lang označil za "proradná prasata", která je dovoleno a nutné zabíjet.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
Další zprávy