Zrádné Macao si vzalo další život, havárie aut stály miliony a "Dům Habsburský" utrpěl porážku

Radek Vičík Radek Vičík
20. 11. 2017 6:11
64. ročník Grand Prix Macaa byl v úzkých uličkách přístavního města v závodech motocyklů, cestovních a sportovních vozů i Formule 3 znovu ve znamení celé řady divokých karambolů. Jeden z nich byl bohužel smrtelný.

Velká cena Macaa je už od 60. let jedním z vrcholů předvánoční motoristické sezony. V úzkých uličkách někdejší portugalské kolonie závodí nejen motocyklisté, ale také piloti sportovních a cestovních vozů a také Formule 3. Jak ukazuje mapa, okruh Guia Circuit je zrádný tím, že po dlouhých rychlých rovinkách následují "soutěsky", kam se mezi svodidla sotva vejdou dva vozy vedle sebe. Pak stačí jen drobný kontakt a malér je hotový.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy