Loprais, Tatry, Prokop, motorkáři i buginy. Češi berou Dakar útokem

Rallye Dakar neztrácí v Česku na popularitě a v lednu vyrazí na náročnou trať na jihu Ameriky nevídaně vysoký počet českých účastníků. Seznamte se s nimi v této galerii.
Češi se tak v neoficiálním žebříčku národů vyhoupli na páté místo. Startuje jich třeba víc než závodníků ze spolupořádající Bolívie.
Největší naděje na vítězství si dělá Aleš Loprais, jenž už druhým rokem opustil "domovskou" Tatru a letos bude místo MANu bojovat za volantem Iveca.
Nov vůz dostal přezdívku Torpedo 69. Při jeho přípravě spojil síly s nizozemským týmem De Rooij vedeným velkým rivalem Lopraisova strýce Karla - Gerardem de Rooijem.
Do soutěže premiérově vstoupí český účastník seriálu mistrovství světa v rallye Martin Prokop.
Foto: Buggyra/Martin Hůle
Radek Vičík Radek Vičík
23. 11. 2015 11:08
Rallye Dakar neztrácí v Česku na popularitě a v lednu vyrazí na náročnou trať na jihu Ameriky nevídaně vysoký počet českých účastníků. Seznamte se s nimi v této galerii.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

Česká účast na Rallye Dakar 2016:

Automobily: Miroslav Zapletal, Maciek Marton (Hummer); Martin Prokop, Jan Tománek (Toyota); Peter Jerie, Dale Moscatt (Toyota); Josef Macháček, Martin Plechatý (buggy MD rallye sport Optimus); Tomáš Ouředníček, Pavel Vaculík (Hummer); Dušan Randýsek, Rostislav Pilný (buggy Arctic cat).

Motocykly: Ondřej Klymčiw (Husqvarna), David Pabiška (KTM), Milan Engel (KTM), Jan Veselý (KTM), Rudolf Lhotský (KTM).

Kamiony: Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Jan van der Vaet (Iveco); Martin Kolomý, David Kilián, René Kilián (Tatra); Tomáš Vrátný, Jaroslav Miškolci, Milan Holáň (Tatra); Martin Macík ml., František Tomášek, Michal Mrkva (Liaz); Jaroslav Valtr, Josef Kalina, Jiří Štross (Tatra); Robert Randýsek, Petr Zábranský, Marek Sýkora (MAN); Artur Ardavičus, Filip Škrobánek (Tatra); Albert Llovera, Charly Gotlib, Jaromír Martinec (Tatra).


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Skokanka Ptáčková získala na olympijských hrách mládeže bronz

Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková vybojovala na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne bronz a postarala se o druhou českou medaili v oficiálním hodnocení zemí. Sedmnáctiletá reprezentantka, která už dokázala bodovat v seniorském Světovém poháru, navázala na čtvrteční stříbro rychlobruslařky Zuzany Kuršové.

V Lausanne se radovali z medailí také čeští hokejisté, kteří byli členy mezinárodních týmů ve formátu tři na tři. Štěpán Maleček a Zuzana Trnková získali zlato, Matyáš Šapovaliv přidal bronz.

Třetí zimní olympijské hry mládeže potrvají v Lausanne do středy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy