Loprais se těší na další etapu. MANa musel opravovat sám

Sport Sport
11. 1. 2015 12:54
Aleš Loprais nocoval po vítězné etapě bez mechaniků v provizorní bivaku v poušti, kde není ani mobilní signál. Dnes tam startuje osmá etapa, ve které bude Čech stahovat ztrátu na čelo závodu.
Man Aleše Lopraise na Dakaru.
Man Aleše Lopraise na Dakaru. | Foto: Instaforex Loprais Team

Praha - Etapové vítězství na Dakaru a pětatřicáté narozeniny v ten den slavil Aleš Loprais pouze se svou posádkou. Sedmá etapa, ve které byl nejrychlejší právě Lopraisův man, končila v poušti.

"Naštěstí se neopakovaly problémy včerejšího dne, které nás při pohledu do výslekdové listiny hodně mrzí, ale jedeme dál," prohlásil po sedmé etapě její vítěz Loprais.

Ten se v celkovém pořadí Dakaru posunul na páté místo se ztrátou hodinu a jedenácti minut na vedoucího Ajrata Mardějeva na Kamazu. Déle než hodinu přitom ztratil v šesté etapě, kdy jej nejprve postihl defekt a poté jeho Man zapadl v dunách.

Další etapa? Plná dun a písku

Včerejších 335 km z chilského města Iquique do pouště Atacama se mu však vydařilo mnohem lépe a v den svých 35. narozenin si připsal šesté etapové vítězství na Dakaru v kariéře.

"Musíme se ale koncentrovat na zítřek, dnes s námi nejsou naši mechanici a tak si opravy a údržbu musíme udělat sami," cituje Lopraise oficiální tisková zpráva týmu.

"V maratónském bivaku není žádný signál, je možno použít pouze satelitní telefon a spojení v důsledku přetížení často kolabuje," říká Loprais.

Dnes je na programu rychlostní zkouška o délce 271 kilometrů. "Má to být zase náročné, plné dun a písků," říká Loprais.

 

Právě se děje

Další zprávy