Loeb vyhrál i na Novém Zélandu a míří za devátým titulem

ČTK ČTK
24. 6. 2012 9:40
Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye.
Sebastian Loeb na Francouzské rallye
Sebastian Loeb na Francouzské rallye | Foto: Reuters

Auckland - Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye. Tovární jezdec Citroënu zvítězil na šotolinových tratích před finským týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem o půl minuty a v čele mistrovství světa před ním má po sedmi soutěžích náskok 38 bodů.

Před sedmi nedělními rychlostními zkouškami přitom osminásobného světového šampiona Loeba dělilo od Hirvonena jen necelých šest a půl vteřiny. Francouz však na mokré trati svůj náskok postupně zvyšoval a v závěru už o jeho prvenství nebylo pochyb.

Letos Loeb vyhrál pátou rallye, celkově v MS triumfoval už podvaasedmdesáté. "V sobotu to byla s Mikkem vzrušující bitva. Nebylo to úplně perfektní, udělali jsme pár chyb. Ale vyhráli jsme, a to je nejdůležitější," prohlásil Loeb.

Třetí skončil s už více než půldruhaminutovou ztrátou norský pilot Fordu Petter Solberg. Na Novém Zélandu chyběl Martin Prokop, přesto v průběžném pořadí MS udržel sedmé místo s 36 body. Do konce šampionátu zbývá šest soutěží, ta nejbližší se na počátku srpna pojede ve Finsku.

Novozélandská rallye, sedmý závod MS v automobilových soutěžích:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) 4:04:51,2, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -29,6, 3. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS WRC) -1:36,4, 4. Novikov, Giraudet (Rus., Fr./Ford Fiesta RS WRC) -2:13,6, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Citroën DS3 WRC) -2:42,4, 6. Sordo, Del Barrio (Šp./Mini John Cooper Works WRC) -3:03,1.

Pořadí MS (po 7 z 13 závodů):

1. Loeb 145 b., 2. Hirvonen 107, 3. P. Solberg 90, 4. Östberg (Nor./Ford Fiesta RS) 80, 5. Novikov 55, 6. Latvala (Fin./Ford Fiesta RS WRC) 54, 7. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS WRC) 36.

Týmy:

1. Citroën WRT 237, 2. Ford WRT 144, 3. M-Sport Ford 103, 4. Qatar WRT 47, 5. Citroën Junior 42.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy