Loeb vyhrál i na Novém Zélandu a míří za devátým titulem

24. 6. 2012 9:40
Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye.
Sebastian Loeb na Francouzské rallye
Sebastian Loeb na Francouzské rallye | Foto: Reuters

Auckland - Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye. Tovární jezdec Citroënu zvítězil na šotolinových tratích před finským týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem o půl minuty a v čele mistrovství světa před ním má po sedmi soutěžích náskok 38 bodů.

Před sedmi nedělními rychlostními zkouškami přitom osminásobného světového šampiona Loeba dělilo od Hirvonena jen necelých šest a půl vteřiny. Francouz však na mokré trati svůj náskok postupně zvyšoval a v závěru už o jeho prvenství nebylo pochyb.

Letos Loeb vyhrál pátou rallye, celkově v MS triumfoval už podvaasedmdesáté. "V sobotu to byla s Mikkem vzrušující bitva. Nebylo to úplně perfektní, udělali jsme pár chyb. Ale vyhráli jsme, a to je nejdůležitější," prohlásil Loeb.

Třetí skončil s už více než půldruhaminutovou ztrátou norský pilot Fordu Petter Solberg. Na Novém Zélandu chyběl Martin Prokop, přesto v průběžném pořadí MS udržel sedmé místo s 36 body. Do konce šampionátu zbývá šest soutěží, ta nejbližší se na počátku srpna pojede ve Finsku.

Novozélandská rallye, sedmý závod MS v automobilových soutěžích:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) 4:04:51,2, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -29,6, 3. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS WRC) -1:36,4, 4. Novikov, Giraudet (Rus., Fr./Ford Fiesta RS WRC) -2:13,6, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Citroën DS3 WRC) -2:42,4, 6. Sordo, Del Barrio (Šp./Mini John Cooper Works WRC) -3:03,1.