Loeb v Portugalsku havaroval, vyvázl bez zranění

ČTK ČTK
30. 3. 2012 11:38
Do Portugalské rallye už Loeb nezasáhne
Foto: Reuters

Faro - Osminásobný mistr světa Francouz Sébastien Loeb už do Portugalské rallye nezasáhne.

Vedoucí jezdec letošního seriálu při čtvrteční nehodě ve třetí rychlostní zkoušce první etapy poškodil svůj citroën natolik, že se dnes nemůže do soutěže vrátit. Loeb i jeho navigátor Daniel Elena vyvázli z havárie bez zranění.

"Vyjeli z trati ve chvíli, kdy se silnice zvedala a zatáčela doprava. Sébastien zahnul doleva," uvedl šéf týmu Citroën Yves Matton. "Sébastien říkal, že ten náraz nebyl tak velký. Nevíme, kolikrát se auto otočilo. Ale dostkrát na to, že už nemůže další den pokračovat," dodal. V itineráři podle Mattona chyba nebyla. Loeb sledoval více silnici, než se řídil pokyny.

Prohlédněte si také:

FOTO Tak Kopecký suverénně ovládl Valašskou rally
FOTO Sáblíková zkoušela závodní speciál, Záhrobská dostala Audi

Loeb byl před svou nehodou průběžně třetí s odstupem šesti sekund na vedoucího Nora Pettera Solberga. První etapu nakonec vyhrál Fin Jari-Matti Latvala s fordem, který měl po čtyřech rychlostních testech před Solbergem náskok 2,6 sekundy.

Český jezdec Martin Prokop měl potíže s nedostatečným výkonem motoru svého fordu a první etapě skončil osmnáctý. Na Latvalu ztratil čtyři minuty a 23 sekund.

Soutěž dnes pokračuje dalšími šesti rychlostními zkouškami.

Portugalská rallye, čtvrtý díl MS v automobilových soutěžích - po první etapě:

1. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) 25:04,6, 2. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS) -2,6, 3. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -5,0, 4. Tänak, Sikk (Est./Ford Fiesta RS) -15,7, 5. Neuville, Gisoul (Belg./Citröen DS3) -34,0, 6. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -53,3, ...18. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS) -4:23,0.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy