Loeb šťastně vyhrál na Novém Zélandu a navýšil náskok

Red Spo
31. 8. 2008 9:56
1. Loeb, 2. Sordo, 3. Hirvonen
Francouz Sébastien Loeb s trofejí pro vítěze rallye Nový Zéland.
Francouz Sébastien Loeb s trofejí pro vítěze rallye Nový Zéland. | Foto: Reuters

Wellington - Sébastien Loeb s Citroenem vyhrál na Novém Zélandu třetí podnik světového šampionátu v rallye za sebou a navýšil tak svůj náskok v čele průběžného pořadí.

Francouz zvítězil s náskokem 17,5 vteřiny před svým týmovým kolegou Dani Sardem, třetí se ztrátou 41,5 vteřiny skončil Fin Mikko Hirvonen s Fordem.

Ten sice v posledním dnu jeden čas vedl, ale hodiny v předposlední rychlostní zkoušce ho stály naději na triumf.

Loeb bojuje o svůj pátý světový titul v řadě a díky novozélandskému vítězství zdvojnásobil svůj náskok na čele šampionátu před Hirvonenem už na osm bodů.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy