Loeb si odskočil do vedení, Prokop v Monaku po úvodu 10.

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
16. 1. 2013 19:03
Světový šampionát v automobilových soutěžích začal v Monaku první etapou nejslavnější rallye světa.
Sénbastien Loeb potvrzuje, že je stále suverénem světového rallye
Sénbastien Loeb potvrzuje, že je stále suverénem světového rallye | Foto: Citroën Racing

Monte Carlo - Světový šampionát v automobilových soutěžích začal v Monaku první etapou nejslavnější rallye světa.

Rallye Monte Carlo je jedním ze čtyřech podniků, které si v letošní sezoně vybral ke startu odcházející šampion Sébastien Loeb. A Francouz za volantem Citroënu DS3 WRC je po čtyřech rychlostních zkouškách ve vedení.

Výborně zatím probíhá premiéra nového Volkswagenu Polo R WRC. Sébastien Ogier ho dovezl na druhé místo se ztrátou minuty a 20 vteřin na lídra. Třetí je po středě Mikko Hirvonen v další Citroënu.

Prokop vyjel mimo trať

Martin Prokop ve Fordu Fiesta je po čtyřech rychlostních zkouškách desátý. Jediný český pravidelný účastník MS, na tratích pokrytých sněhem a ledem ztrácí po úvodním dnu přes sedm minut.

"Je to pro nás hodně těžké. Hodně nám to klouže. Snažím se jet nejlépe, jak to jde, ale není to dobré," uvedl po dopoledních zkouškách Prokop. Ve třetím testu se pak ocitl i mimo trať. "Podmínky jsou šílené, musí se jet velmi opatrně a pomalu," řekl v cíli prvního dne.

Kostka havaroval, Rada statečně bojuje

Hned v prvním měřeném testu pro dnešek rallye skončila pro Tomáše Kostku, který urazil kolo. Ve čtvrté zkoušce havaroval také jeden ze spolufavoritů Belgičan Thierry Neuville, který tím vypadl z pátého místa. Naopak Martin Rada v Alfě Romeo 147 je celkově na 34. pozici.

Rallye Monte Carlo pokračuje ve čtvrtek druhou etapou, která bude mít celek šest rychlostních zkoušek.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Loeb, Elena (Fr., Monako/Citroën DS3 WRC) 1:39:49,0, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) -1:20,3, 3. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -1:46,7, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Citroën DS3 WRC) -2:01,2, 5. Latvala, Antilla (Fin./Volkswagen Polo R WRC) -2:32,2, 6. Novikov, Minorová (Rus., Rak./Ford Fiesta RS WRC) -2:50,6, ...10. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -7:11,3, 34. Rada, Jugas (ČR/Alfa Romeo 147) -20:38,9.

 

Právě se děje

Další zprávy