Legendární Max Biaggi čelí v Itálii obvinění z daňových úniků

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 10. 2015 17:27
Bývalý motocyklový jezdec Max Biaggi stane v Itálii před soudem kvůli podezření z daňových úniků. Někdejší mistr světa údajně v minulosti nahlásil falešné bydliště v Monte Carlu, aby se vyhnul zaplacení téměř 18 milionů eur. Legendární Biaggi tvrdí, že je nevinen.
Max Biaggi.
Max Biaggi. | Foto: Infront

Řím - Bývalý motocyklový jezdec Max Biaggi stane v Itálii před soudem kvůli podezření z daňových úniků. Někdejší mistr světa údajně v minulosti nahlásil falešné bydliště v Monte Carlu, aby se vyhnul zaplacení téměř 18 milionů eur. Proces by měl podle italských médií začít příští rok v září.

Biaggi, jenž byl už v roce 2013 zbaven díky amnestii obvinění z daňových úniků v jiném případu, i tentokrát tvrdí, že je nevinen.

"Je to aféra, která se táhne už léta a divím se jen tomu, že se zase vynořila. Týká se to mého bydliště v Monte Carlu, kde od roku 1992 opravdu žiju a kde se narodily mé děti," prohlásil čtyřiačtyřicetiletý bývalý závodník, jenž v 90. letech získal čtyři tituly mistra světa v kubatuře do 250 ccm za sebou. V roce 2010 a 2012 triumfoval i v šampionátu superbiků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Celkový dluh obyvatel meziročně stoupl o rekordních 407 miliard korun, vyplývá z registrů

Celkový dluh obyvatel ČR dosáhl na konci prvního čtvrtletí 3,07 bilionu korun a meziročně stoupl o rekordních 407 miliard korun, vyplývá z registrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cenu Arnošta Lustiga získá zakladatel Člověka v tísni Šimon Pánek

Cenu Arnošta Lustiga, kterou její laureáti dostávají za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, obdrží tuto středu výkonný ředitel a zakladatel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V České televizi to řekl předseda výboru ceny kardiochirurg Jan Pirk. Cena se udílí každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se obdobným způsobem jako spisovatel Arnošt Lustig příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. V minulosti ji získali například chirurg Pavel Pafko, biskup Václav Malý nebo hlasatelka Kamila Moučková.

Šimon Pánek byl v roce 1989 jedním z výrazných studentských vůdců sametové revoluce a krátce zasedl i v parlamentu. Před politikou dal ale přednost charitativní činnosti, začal se věnovat projektům humanitární a rozvojové pomoci a stál u zrodu společnosti Člověk v tísni. Dnes je stále ředitelem této největší středoevropské organizace svého druhu, která působila v mnoha krizových a válečných oblastech.

Podle Pirka Šimon Pánek splňuje všechna čtyři kritéria - lidskost, spravedlnost, odvahu a statečnost - zcela jednoznačně. "Nedá se nic vypíchnout, protože oni často poskytují pomoc v zemích po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech, na těch nejzapadlejších koutech světa a k tomu všemu je potřeba všechny ty čtyři vlastnosti," podotkl Pirk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Finále Východní konference NBA otevřelo lépe Miami, zdolalo Boston

Basketbalisté Miami uspěli v prvním utkání finále Východní konference NBA, v němž na domácí palubovce porazili Boston 118:107. Hvězdou duelu byl zkušený křídelník Jimmy Butler, jenž nastřílel 41 bodů, když trefil mimo jiné 17 z 18 trestných hodů, a přidal také devět doskoků a pět asistencí. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání se tak floridský celek a nasazená jednička konference ujal vedení 1:0.

Další zprávy