Plochodrážní gladiátoři na hřebech se utkali na holickém ledu

Prohlédne si fotografie z domácího šampionátu na ledové ploché dráze v Holicích v Čechách.
Z mrazivého počasí minulého týdne měli ze sportovců snad největší radost jezdci na ledové ploché dráze.
Protože jsou nuceni závodit pouze na přírodních tratích, je pro ně zamrzlý rybník doslova životní nutností.
První podnik se jel v sobotu v Chrastné v blízkosti Stráže pod Ralskem a druhý včera na rybníku Hluboký v Holicích v Čechách.
A diváci viděli skutečně dramatické boje, při nichž se závodníci nevyhnuli pádům.
Foto: Jiří Šimeček
Prohlédne si fotografie z domácího šampionátu na ledové ploché dráze v Holicích v Čechách.

Více o ploché dráze čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 6 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy