Latvala havaroval, Argentinskou rallye vede Paddon

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 4. 2016 22:43
Dlouho vedoucí jezdec Argentinské rallye Jari-Matti Latvala z Finska havaroval v předposlední zkoušce druhé etapy a soutěžní den nedokončil. Vedení převzal Novozélanďan Hayden Paddon v Hyundai
Hayden Paddon  míří k premiérovému triumfu v mistrovství světa.
Hayden Paddon míří k premiérovému triumfu v mistrovství světa. | Foto: ČTK

Córdoba - Dlouho vedoucí jezdec Argentinské rallye Jari-Matti Latvala z Finska havaroval v předposlední zkoušce druhé etapy a soutěžní den nedokončil. Vedení převzal Novozélanďan Hayden Paddon v Hyundai, který před nedělním třídílným finále má půlminutový náskok na Sébastiena Ogiera z Francie a míří k premiérovému triumfu v mistrovství světa.

Latvala ve Volkswagenu měl před čtrnáctým testem v čele pořadí čtvrt minuty k dobru na Paddona, ale v nejdelší zkoušce víkendu (téměř 39 km) skončil mimo trať. Podle prvních informací je posádka v pořádku, v neděli by měl Latvala pokračovat s penalizací.

Jeho týmový kolega Ogier měl na stejné trase potíže při dopoledním průjezdu, kdy na vítězného Paddona i Latvalu ztratil přes 20 sekund a přišel o průběžné druhé místo i o bezprostřední kontakt s čelem.

Na druhou pozici se trojnásobný mistr světa vrátil až po Latvalově nehodě. O 15 sekund za ním následuje další pilot Volkswagenu Andreas Mikkelsen z Norska.

Paddon dosud v Argentině vyhrál čtyři rychlostní zkoušky a má nakročeno k životnímu výsledku. V MS byl dosud dvakrát druhý, a to vloni v Itálii a letos ve Švédsku. "Tím se (po Latvalově nehodě) všechno trošku mění, že? Chce to teď čistou jízdu. Víme, že Seb bude zítra rychlý," řekl devětadvacetiletý Novozélanďan, světový šampion kategorie PWRC z roku 2011.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (po 15 z 18 rychlostních zkoušek):

1. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) 2:54:45,6, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo WRC) -29,8, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo WRC) -44,3, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -1:02,0, 5. Östberg, Flöne (Nor./Ford Fiesta WRC) -3:46:2, 6. Ligato, García (Arg./Citroën DS3 WRC) -8:13,1.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy