Lamborghini se řítilo rychlostí 265 km/h, pak přišel nesmlouvaný boj o vítězství

rav rav
2. 6. 2021 14:42
Nejrychlejší pohárový šampionát Evropy, Lamborghini Super Trofeo, pokračoval o víkendu na francouzském okruhu Paul Ricard. Český tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra si v nedělním závodě dojel pro vítězství. Ale bylo to drama na okruhu i poté na ředitelství závodu.
Poslední kolo dramatického nedělního závodu Lamborghini Super Trofeo na okruhu Paul Ricard očima pilota týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. | Video: Buggyra

Po sobotním druhém místě ve své třídě Pro-Am se duo Bronislav Formánek - Josef Záruba v neděli na francouzské trati opět vydalo do bojů o nejvyšší mety,
Ten byl tentokrát úspěšný, byť v posledním kole Formánek podlehl tlaku Karola Base a pod šachovnicovou vlajkou projel jako druhý ve třídě.

Jenže jak je vidět také na videu (od času 1:40), polský rival předjel Huracán EVO v českých národních barvách dost nešetrně. Navíc to bylo pod žlutými vlajkami a ještě si zkrátil cestu mimo dráhu.

Následný protest se na ředitelství závodu setkal s pochopením, soupeři ze stáje VS Racing dostali vteřinovou penalizaci. I tak malý trest stačil k tomu, aby se tandem Formánek - Záruba posunul na první příčku hodnocení Pro-AM a celkovou sedmou pozici.

"Samozřejmě bych byl raději, kdybychom si to vítězství vychutnali na trati a nezískali ho v kanceláři, ale manévr, který nás o vedení připravil, nepochybně neregulérní byl. Nebýt jej, slavili jsme hned," hodnotil manažer týmu Jiří Mičánek junior.

Ještě před závody na trati, která je zapsaná i v kalendáři formule 1, představila italská značka nástupce současného speciálu pro pohárový šampionát - Lamborghini Huracán EVO2.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy