Lacko vyhrál v Maďarsku v neděli obě jízdy evropského šampionátu tahačů

27. 8. 2017 18:26
"Že víkend na Hungaroringu dopadne takhle, jsem opravdu nečekal," konstatoval lídr ME, který v na Hungaroringu jednou vyhrál i v sobotu.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Radek Vičík

Mogyoród - Adam Lacko vyhrál v Maďarsku oba nedělní závody evropského šampionátu tahačů a v čele průběžného pořadí už má náskok 58 bodů. Jeho týmový kolega z Buggyry David Vršecký dojel v závěrečném víkendovém závodu na třetím místě.

Úvodní jízdu rozhodl už start, po němž se Lacko dostal před domácího Norberta Kisse, svého největšího soupeře v šampionátu. "Pak už jsem ho jen hlídal v zrcátku. Auto fungovalo perfektně," liboval si český jezdec v tiskové zprávě.

Start mu vyšel také v druhém závodu. "Naštěstí jsem se všemu vyhnul, drama to ale bylo na konci, když najednou nešlo pořádně přidat plyn. Že víkend na Hungaroringu dopadne takhle, jsem opravdu nečekal," konstatoval lídr ME, který v na Hungaroringu jednou vyhrál i v sobotu.

Vršecký nejprve dojel devátý, když zápolil s chlazením vozu. Nakonec se ale dvojnásobný evropský šampion přece jen dočkal stupňů vítězů. "Po startu tam byla mela a podařilo se nám s Adamem prokličkovat, takže celkem v klidu jsem se dostal dopředu. Pak už to bylo o souboji s Gerdem (Körberem) a hlavně si hlídat Hahna. Jsem rád, že se mi konečně ta bedna podařila," uvedl Vršecký.

Další závod mistrovství Evropy se pojede příští víkend v Mostu.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Mogyoródu (Maďarsko):

Třetí jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 25:43,116, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -0,765, 3. Halmová (Něm./MAN) -5,298, …9. Vršecký (ČR/Buggyra) -25,430, 14. Vojtíšek (ČR/MAN) -4 kola.

Čtvrtá jízda: 1. Lacko 25:54,578, 2. Halmová -4,392, 3. Vršecký -13,291, …12. Vojtíšek -1:40,212.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 232 b., 2. Kiss 174, 3. Hahn (Něm./Iveco) 174, …8. Vršecký 48, 23. Vojtíšek 1.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra Racing 303, 2. Reinert Adventure 279, 3. Iveco Magirus 278.