Lacko se chce v Jaramě vrátit na druhé místo

ČTK ČTK
1. 10. 2021 12:50
Automobilový jezdec Adam Lacko se o víkendu pokusí vrátit na druhé místo v mistrovství Evropy tahačů.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Buggyra

Minulý týden v Le Mans jej v průběžném pořadí přeskočil Sascha Lenz z Německa, závodník Buggyry ale věří, že jej v Jaramě opět předstihne. Aktuálně za Lenzem zaostává o tři body. V čele je letos suverénní Maďar Norbert Kiss, na kterého Lacko ztrácí 29 bodů.

"Realita je taková, že Norbert je letos někde jinde, v Zolderu se ale ukázalo, že není neporazitelný. Sascha je přede mnou o tři body, takže uvidíme," uvedl Lacko, který měl o minulém víkendu ve Francii problémy s nastavením tahače.

"Mám Jaramu rád, je hodně o adrenalinu, pasáž, kdy se člověk řítí proti betonové zdi, je dokonalá a pořád mě baví. Přes týden jsme s Davidem (Vršeckým - hlavním konstruktérem týmu) debatovali ohledně nastavení, snad to vyjde. Na druhou stranu, každý bod se počítá, takže se zatím nehodláme pouštět do žádných revolučních řešení," podotkl sedmatřicetiletý jezdec.

Zatímco v Le Mans hájil Lacko barvy českého týmu sám, protože Francouz Téo Calvet i Aliyyah Kolocová dali přednost startu ve francouzském šampionátu (který mladý Calvet vyhrál), tentokrát Buggyra nasadí do ME tři tahače.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy