Lacko před východoevropským dvojbojem evropského šampionátu vzývá spolehlivost Buggyry

Radek Vičík Radek Vičík
26. 8. 2016 14:28
Adama Lacka čekají po skončení letní pauzy další náročné boje o vedení v evropském šampionátu. Trucker ve službách Buggyry má v čele jen jednobodový náskok.
Adam Lacko vstupuje do dalších tvrdých bojů o body v evropském šampionátu.
Adam Lacko vstupuje do dalších tvrdých bojů o body v evropském šampionátu. | Foto: Buggyra

Praha – Tak vyrovnaný souboj o vedení evropský šampionát tahačů na okruzích už dlouho nepamatuje. Adam Lacko v Buggyře se s Němcem Jochenem Hahnem přetahuje doslova o každý bod. V takovém duchu se budou v následujících dvou víkendech odbývat také dva po sobě jdoucí podniky – závody na Hungaroringu a v Mostě.

Během téměř dvouměsíční pauzy všechny týmy pilně testovaly, ale to podle Lacka neznamená výraznou změnu rozložení sil. "Jsme natolik technicky vyrovnaní, že není prostor na nějaký velký skok a náhlé zrychlení o několik desetin. Navíc je tu omezovač rychlosti, takže ani na top speed nic nenaberete," domnívá se lídr šampionátu.

Ale rodák z Čeladné přece jen věří, že roudnická stáj má schované eso v rukávu. "Díky tomu, že máme tak rozsáhlé aktivity a věnujeme se i Rallye Dakar, máme velmi pokročilý vývoj a víme, co které díly vydrží. Když taková součástka přežije Dakar, tak okruh taky. Ve chvíli, kdy nás dělí jediný bod, může o titulu rozhodnout jediný nedokončený závod," přemítá pilot Buggyry.

Důležitá bude i týmová spolupráce, což dokázal na začátku července podnik na Nürburgingu, kde Hahnovi pomáhali jeho krajané René Reinert a Stephanie Halmová. Na Lackově straně je nováček Jiří Forman.

"Vím, že je to moje první sezona, ale i tak se budu snažit Adamovi pomoci. Minimálně v závodech s obráceným pořadím na startu co nejdéle držet soupeře za sebou," uvedl 22letý pilot.

Oba závodní víkendy budou mít vždy čtyři jízdy, po dvou každý den. Zatímco na Hungaroringu pojedou trucky teprve podruhé, Most patří mezi tradiční zastávky kalendáře evropského šampionátu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy