Lacko vyrazí do finále sezony. Čeká ho "Misano Impossible" v boji o titul

Radek Vičík Radek Vičík
15. 10. 2021 10:37
Adama Lacka, pilota tahače Buggyra, čeká o víkendu v italském Misanu nesnadný úkol. Pokusit se dohnat ztrátu na své největší rivaly. A když už ne získat druhý evropský titul, tak se alespoň vrátit na druhou příčku v hodnocení šampionátu.
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Jaramě
Piloti Buggyry Adam Lacko v závodě ME v Jaramě | Foto: Buggyra

Lackova pozice není snadná. Závěrečné čtyři závody znamenají, že je k mání už jen posledních 60 bodů. Přitom český pilot musí dohánět bodovou ztrátu.

Na druhého Saschu Lenze z Německa ztrácí jen tři body. Mnohem dál je případný útok na titul, protože letos suverénní Norbert Kiss z Maďarska má před rodákem z Čeladné k dobru plných 49 bodů. Už v sobotu tak může slavit zisk třetí koruny krále tahačů na evropských okruzích.

"V případě Norberta (Kisse) je možné úplně všechno, ale nejdříve musím porazit minimálně o čtyři body Sashu Lenze," přemítal Lacko, kterého čeká na oblíbeném okruhu velká bitva.

"Vzhledem k vývoji šampionátu nelze vyloučit, že se o celkové stupně vítězů bude bojovat do poslední jízdy, jisté šance mají totiž Antonio Albacete i Jochen Hahn. Mám rád vypjaté závody," dodal jezdec Buggyry.

V roudnických dílnách se po závodech v Le Mans a Jaramě pracovalo hlavně na tom, jak zlepšit formu speciálu DV50 v kvalifikaci.

"V Le Mans a Jaramě nám nevycházelo sobotní superpole. Je velký rozdíl, jestli člověk startuje z první, nebo třetí řady. Snad jsme se někam posunuli. Zatím se mi dařilo v závodech ztráty stahovat, ale v Misanu půjde opravdu o každý bod. Taky z toho může být taktická šachová partie,“ dumal Lacko.

Vedle něj nastoupí v barvách Buggyry také nadějné mládí, které zastupují Teo Calvet z Francie a teprve 17letá Aliyyah Kolocová. "Adam odvádí vysoký nadstandard, Buggyra Academy dodala v podobě Téa s Aliyyah jezdce s až nečekaným potenciálem růstu. Takže spokojenost s vírou v ještě úspěšnější budoucnost,“ uvedl majitel týmu Martin Koloc. 

Podle bývalého závodníka je velkým úspěchem pořadatelů z firmy ETRA Promotion fakt, že se letos podařilo zorganizovat kalendář o šesti dílech a přišly také technické inovace.

"Ať to z hlediska Buggyry dopadne jakkoli, je nutné vyzdvihnout práci promotéra, který zvládl organizaci šampionátu i revoluční přechod na bio naftu. Truck racing jde jednoznačně správným směrem,“ dodal Koloc.

V Misanu jsou tradičně naplánovány na oba dny dvě jízdy, přičemž ta druhá má na startu otočené pořadí nejlepší osmičky a poloviční bodový příděl.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss (Maď./MAN) 228, 2. Lenz (Něm./MAN) 182, 3. Lacko 179, …17. Kolocová (oba ČR/Buggyra) 2.

Podívejte se na start čtvrtého závodu ME tahačů na okruzích v Jaramě z kabiny Adama Lacka s pomocí 360° kamery. | Video: Buggyra
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy