Lacko chce vystoupit z kolotoče problémů a doufá v lepší zítřky

Radek Vičík Radek Vičík
24. 9. 2017 7:05
"Je to takový kolotoč. Z ničeho nic se to začalo nějak motat a dost rychle přicházíme o body," okomentoval Adam Lacko své sobotní výsledky v závodech evropského šampionátu tahačů na okruzích přímo v Le Mans českým novinářům, mezi nimiž nechyběl ani zpravodaj deníku Aktuálně. Po sedmém a osmém místě Lacko přišel o 15 bodů z náskoku v čele seriálu. Před dvojicí nedělních jízd jej od druhého Jochena Hahna z Německa dělí 38 bodů.
V prvním sobotním závodě dovezl Adam Lacko svoji Buggyru do cíle značně "očesanou".
V prvním sobotním závodě dovezl Adam Lacko svoji Buggyru do cíle značně "očesanou". | Foto: Buggyra

Jak hodnotíte svůj sobotní výsledek v Le Mans?

Bylo to na p… (smutný povzdech). Vůbec se mi nedařilo. Bylo to jedno sedmé a jedno osmé místo. A to osmé po startu z první řady. Tam auto nezařadilo, protože byl problém se spojkou. Máme novou převodovku, ta blbě řadí.  Je to takový kolotoč. Z ničeho nic se to začalo nějak motat a dost rychle přicházíme o body. Budeme muset trošku zapřemýšlet a zítra zabojovat.

V prvním kole podvečerního závodu jste se dostal do kolize se Sachsou Lenzem, po níž jste se výrazně propadl. Co se v ostré zatáčce La Chapelle stalo?

Vyjel jsem z šikany, viděl Saschu a ten mi v táčce nenechal místo. Vytlačil mě úplně do trávy. Tam to samozřejmě nebrzdí, auto mi uklouzlo a šel jsem do něho. Vyřadil se vlastně sám tím, že mě vytlačil do trávy. Už sem neměl kam uhnout.

V čem byly sobotní starty v Le Mans zakleté?

Bohužel teď to nezařadilo. S tím asi nic neuděláme… Uděláme, musíme vyměnit spojku a zkusíme analyzovat data. Hlavní že, je auto skoro vůbec nezatáčí. Zajíždím takové časy, aby mi vůbec neujel Portugalec Rodriguez, kterého jinak s přehledem porážím. Dost chybí rychlost v závodě.

Co se s tím dá přes noc udělat?

To netuším… Kdybysme to věděli, tak to udělám už dneska. Nic moc nevydumám. Musíme zkusit něco vymyslet s Robinem (šéfinženýr Robin Dolejš, pozn. aut.). A pokud vymyslíme, tak to kluci musí udělat. A budeme doufat v lepší zítřky…

Berete jako pozitivní aspoň, to, že se vám v druhé polovině úvodní jízdy pořadí podařilo prodrat se z desátého místa na sedmé?

Teď jsme se dívali na start této jízdy. Jak se vlastně stalo, že jsem se ocitl tak vzadu. Protože oni zpomalili, tak jsme jeli podle časů pořád stejně, proto jsme vybojoval pár pozic. V tom druhém závodě to ke konci bylo kolo co kolo horší. Tam jsem byl rád, že jsem to vůbec udržel před Britem Breretonem. 

Počítáte v duchu mistrovské body nebo se tím snažíte nestresovat?

Náskok byl velký, ale zkracuje se. Není tam nekonečno bodů. Každý říkal "Ahoj, mistře!" a já na to říkal "Ne, počítejme to až po Jaramě!". A je už skoro jasné, že se to opravdu bude. Musíme vydržet a musíme bojovat.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy