Lacko byl v Mostě jednou třetí, v průběžném pořadí ME tahačů klesl

ČTK ČTK
28. 8. 2021 19:44
Automobilový jezdec Adam Lacko obsadil třetí místo v dnešním hlavním závodě mistrovství Evropy v Mostě. Ve druhé jízdě ale dojel zástupce týmu Buggyra Racing osmý a v průběžném pořadí šampionátu klesl na třetí pozici.
Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME v Mostě
Pilot Buggyry Adam Lacko během závodů ME v Mostě | Foto: Buggyra

Na severu Čech se zatím nejvíce dařilo Norbertu Kissovi z Maďarska, který jednou vyhrál a ve druhé jízdě byl po dodatečné penalizaci třetí.

Lacko před začátkem Czech Truck Prix doufal v déšť, přání se mu ale nevyplnilo. Nepřízeň počasí totiž provázela spíše závody dalších kategorií. Do hlavní bodované jízdy vyrazil Lacko po nepříliš vydařené kvalifikaci z třetí řady, na mokré trati se mu podařilo posunout se na 3. místo, ale Kisse s druhým Saschou Lenzem z Německa dojet nedokázal. V závěru se na osychající trati navíc musel bránit atakům Španěla Antonia Albaceteho.

"Kvalifikace byla sázkou do loterie a nám moc nevyšla. Místy byla trať suchá, jinde zase mokrá a nakonec z toho bylo šesté místo. Povedl se mi start do hlavního závodu a svedl jsem několik tvrdých soubojů, ze kterých resultovalo třetí místo. V závěru na mě sice Albacete tlačil, ale pohlídal jsem si správné brzdění i stopu a pozici se mi podařilo udržet," řekl Lacko.

Do druhé handicapové jízdy, do které startuje elitní osmička v obráceném pořadí, vyrazil Lacko opět ze třetí řady, krátce po startu ale klesl na 8. místo, na kterém i dojel. Opět se dařilo Kissovi, který se dokázal posunout na druhé místo a v posledním kole v tvrdém souboji předjel i Němce Andrého Kursima. Následně ale dostal penalizaci a propadl se na třetí místo. Druhý tak dojel další pilot Buggyry Teó Calvet z Francie.

"Klouzala mi spojka a byl problém na přední nápravě, kterou jsme neměli možnost odzkoušet. Takže už víme, co pro neděli změníme," řekl Lacko.

Zadní pohled z tahače Buggyra v závodě ME tahačů na okruzích v Mostě. | Video: Buggyra
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy