Kresta triumfoval na Rallye Bohemia

ČTK
17. 6. 2007 13:24
Liberec - Favorizovaný Roman Kresta si dnes připsal pátý triumf na Rallye Bohemia, čtvrtém podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Kresta porazil druhého Václava Pecha, který stále kraluje průběžnému pořadí seriálu, o 19 vteřin. Třetí skončil Martin Prokop, který však už za dvojicí favoritů zaostal o dvě minuty.

• BettinigCentrum.cz
    Rady a tipy pro sázkaře

Kresta s Pechem bojovali o vítězství v 34. ročníku od pátečního startu a zkušenější Kresta měl stále lehce navrch. Pech, který Bohemii vyhrál před rokem, jej sice na několika rychlostních zkouškách dokázal porazit, z prvního místa ho však ani jednou nesesadil.

Na celkových výsledcích, zatím neoficiálních, nic nezměnila ani více než 40 km dlouhá erzeta Návarov, kterou dnes posádky absolvovaly hned dvakrát.

"Byla to opravdu hezká a náročná rallye. Je známo, že jsou tady nejnáročnější rychlostky v českém mistrovství, což se letos potvrdilo," řekl Kresta  po absolvování dvanáctého, závěrečného měřeného úseku.

Podle bývalého továrního jezdce Fordu je kladem Bohemie fakt, že pořadatelé jednotlivé erzety pravidelně obměňují. "Pro nás to byl prakticky nový závod a pro ty, kteří jezdí pravidelně český mistrák, tam byla obměněná část," uvedl.

Na celkových výsledcích, zatím neoficiálních, nic nezměnila ani více než 40 km dlouhá erzeta Návarov, kterou posádky absolvovaly hned dvakrát. Například Kresta v nich porazil Pecha celkem jen o deset vteřin.

"Takový rozdíl nikdo nepamatuje"

"Čekal jsem, že pojedeme rychle, protože máme identické auto a jediný rozdíl je v pneumatikách, na kterých jedeme. Je ale pravda, že takové rozdíly, na třiceti kilometrech vteřinu, tady už dlouho nikdo nepamatuje," řekl Kresta, jenž si připsal letošní druhé vítězství v domácím šampionátu.

Tomu však nadále kraluje Pech, jenž navíc díky zisku 24 bodů zvýšil svůj náskok před druhým Karlem Trojanem na 33 bodů. I proto byl maximálněspokojen. "Byla to jedna z nejtěžších soutěží, co se skladby tratě týká, kterou jsem kdy jel. Všechny vložky byly nesmírně těžké a dlouhé," podotkl Pech.

Přiznal, že jej rovnocenný boj s Krestou na královské erzetě lehce zaskočil. "Trochu jsem v to po sobotní třicítce doufal, ale nečekal jsem to. Navíc při prvním průjezdu jsem dnes nasadil špatné tempo. Při druhém jsem se snažil více a podařilo se mi zrychlit. Roman ale taky," uvedl úřadující český mistr.

Prakticky samostatný závod si na Mladoboleslavsku a Liberecku jel Martin Prokop. Vedoucí dvojice si před ním vytvořila solidní náskok, jeho pronásledovatelé byli zase o hodně zpět.

"Trochu mě mrzí, že jsem neměl s kým závodit. S třetím místem jsem tak nějak počítal, nicméně jsem doufal, že si s Romanem a Václavem zazávodím. Doufal jsem, že to bude těsnější. Pak se ta motivace pro maximální výkon těžko hledá," uvedl Prokop.

Bohemia pro něj byla přípravou na další starty v mistrovství světa. "Půl roku jsem teď závodil na šotolině. Ve druhé polovině sezony mě ale čekají asfalty," dodal účastník seriálu JRC.

Český šampionát bude pokračovat pátým závodem 20. a 21. července v Třebíči, kde se pojede 18. ročník Horácké rallye.

Neoficiální výsledky:
1. Kresta, Gross (Mitsubishi Lancer EVO IX) 2:30:31,3, 2. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -19,3, 3. Prokop, Tománek (Citroën C2 S1600) -2:17,1, 4. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -4:56,7, 5. Tarabus, Trunkát (Suzuki Ignis S1600) -5:48,6, 6. Peták, Benešová (Renault Clio S1600) -5:48,7.
Průběžné pořadí seriálu: 1. Pech, Uhel 84 bodů, 2. K. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO IX) 61, 3. Kresta, Gross 60.