Kresta s Pechem bojují na Rallye Bohemia

ČTK
16. 6. 2007 19:28
Mladá Boleslav - Hlavní favorité Roman Kresta a Václav Pech podle očekávání bojují o vítězství v Rallye Bohemia, čtvrtém podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Uvnitř: VIDEA

Po první etapě je v čele čtyřnásobný vítěz populární rallye Kresta, druhý Pech na něj ztrácí pouze 3,7 vteřiny. Třetí Martin Prokop za nimi zaostává téměř o dvě minuty.

• BettingCentrum.cz
    Rady a tipy pro sázkaře

Kresta se do čela 34. ročníku soutěže dostal již v dnešní úvodní rychlostní zkoušce, která se konala přímo v Mladé Boleslavi a vedení neopustil až do závěru etapy. Pech, který na Bohemii triumfoval před rokem, je mu však zdatným soupeřem a na několika měřených testech jej porazil.

"Jedeme opravdu v ostrém tempu. Snažím se neriskovat, ale rozhodně se neflákáme," uvedl Kresta, jenž měl menší problémy se správnou volbou pneumatik. Při proměnlivém počasí a občasném dešti se střídal suchý povrch tratě s mokrým či částečně oschlým.

"Na druhou série erzet jsme zvolili měkké prořezané pneumatiky. Sázel jsem na jistotu, ale trať oschla rychleji, než jsme čekali, a tak to byla úplně špatná volba," řekl Kresta.

Smolný den prožil Nor Eyvinda Brynildsen, který vyhrál páteční diváckou supererzetu. Hned ráno jej Kresta připravil o vedení, ve třetím měřeném úseku se dostal mimo trať a poškodil pravý bok svého Fiatu Punto S2000.

V šesté erzetě poté Seveřan narazil do stromu, jeho vůz zablokoval trať a české premiéra vozu, který před rokem získat titul mistra Evropy, předčasně a neslavně skončila.

V závodě nepokračuje i celá řada předních domácích jezdců. Václav Arazim urazil na šestém úseku kolo, v následné erzetě skončilo po kontaktu s obrubníkem snažení Emila Trinera a do cíle první etapy nedojel ani úřadující český mistr ve sprintrallye Josef Semerád.

O osudu rallye se rozhodne až v neděli, kdy na posádky čekají závěrečné čtyři rychlostní zkoušky. Hned dvakrát se představí na úseku Návarov, který měří přes 40 km. Vítěz soutěže bude znám kolem 14. hodiny.

Výsledky po 1. etapě:
1. Kresta, Gross (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:33:59,1, 2. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -3,7, 3. Prokop, Tománek (Citroën C2 S1600) -1:55,2, 4. Votava, Chvojková (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:29,5, 5. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -3:21,8, 6. Gavlák, Hůlka (SR/Mitsubishi Lancer EVO IX) -3:57,5.