Kresta pošesté vyhrál Rallye Bohemia. Pech nedojel

Red Spo
5. 7. 2008 22:17
1. Kresta, 2. Valoušek, 3. Tarabus
Roman Kresta
Roman Kresta | Foto: BPA/Martin Straka

Mladá Boleslav - Český pilot Roman Kresta získal s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX stáje Mogul Racing Team šestý triumf v Rally Bohemia. Druhý Pavel Valoušek se stejným vozem zaostal za Krestou o více než tři minuty.

Kresta s navigátorem Petrem Grossem si tak upevnili pozici první posádky v průběžném hodnocení Mezinárodního mistrovství republiky. Do konce šampionátu zbývají už jen dvě soutěže, Barum rally Zlín a finále v Příbrami.

Luhačovický závodník měl po celou soutěže navrch. O jeho triumfu se však rozhodlo až v předposlední erzetě, kdy do té doby druhý Václav Pech odstoupil pro poruchu převodovky. Před startem zkoušky ztrácel na svého soka 4,1 vteřiny.

"Byla to hodně těžká soutěž. Musím říct, že jsem velmi spokojený. Byl to zase obrovský souboj, ještě drsnější než kterýkoli předchozí. Škoda Vency Pecha, že musel odstoupit pro poruchu. Ale na druhé straně je třeba také přiznat, že v takovém tempu, v jakém jsme zase strávili dva dny, je snad zázrak, že něco nepraskne," řekl po dokončení závodu Kresta.

Výsledky, Rally Bohemia
1. Kresta (Mitsubishi Lancer Evo IX) 2:10:36,6
2. Valoušek (Mitsubishi Lancer Evo IX) -3:18.8
3. Tarabus (Fiat Grande Punto S2000) -3:57,9
4. Trojan (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:22,7
5. Štajf (Subaru Impreza  Sti) -5:07,8
6. Votava (Mitsubishi Lancer Evo IX) -5:13,0
7. Arazim (Mitsubishi Lancer Evo IX) -5:13,5
8. Běhálek (Subaru Impreza  Sti) -6:05,0
9. Šlehofer (Fiat Punto S1600) -6:54,6
10. Liška (Mitsubishi Lancer Evo IX) -9:39,9

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy