Kresta pojede český šampionát, chce získat třetí titul

Red Spo
14. 2. 2008 13:40
Závodník rallye zároveň šéfuje týmu Martina Prokopa
Mitsubishi Lancer Evo IX Romana Kresty pro novou sezonu.
Mitsubishi Lancer Evo IX Romana Kresty pro novou sezonu. | Foto: BPA

Praha - Automobilový závodník Roman Kresta bude letos usilovat o třetí titul mezinárodního mistra ČR v rallye.

Do tuzemského šampionátu vstoupí s nově upraveným vozem Mitsubishi Lancer Evo IX a osvědčeným spolujezdcem Petrem Grossem.

Pouze ve zlínské Barum rallye by se měl Kresta představit s automobilem kategorie S2000, hlavní třídy série IRC.

Nejbližší soutěží, v níž se luhačovický závodník představí, bude Valašská rally. Druhá bitva sezony odstartuje 28. března ve Valašském Meziříčí.

Kresta se letos nezúčastní žádné jiné soutěže. "Bohužel se nám nepodařilo Romanovi sehnat angažmá v mistrovství světa, Evropy či sérii IRC, takže bude závodit v našem šampionátu. Nicméně stále jednáme, takže změny jsou možné," uvedl manažer Antonín Charouz.

"Vedle závodění pokračuji v roli technického šéfa týmu Martina Prokopa v mistrovství světa, ve kterém bych s ním měl absolvovat deset až jedenáct soutěží, takže když to sečteme, čeká mě vcelku náročná sezona," nebojí se o svou vytíženost Roman Kresta, který chce bojovat o třetí titul v českém šampionátu.

Program MMČR:
IQ-Jänner Rallye
(4. - 5. ledna 2008)
Valašská Rallye (28 - 29. března 2008)
Mogul Šumava Rallye Klatovy (10. - 12. dubna 2008)
Rallye Český Krumlov (1. - 3. května 2008)
Agrotec Rally Hustopeče (30. - 31. května 2008)
Horácká Rally Třebíč (19. - 21. června 2008)
Rally Bohemia (3. - 5. července 2008)
Barum Rally Zlín (ME + IRC - 22. - 24. července 2008)
Fuchs Oil Rally Příbram (19. - 21. září 2008)

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy