Král bude podruhé za sebou chybět na startu závodu GP2

ČTK ČTK
27. 4. 2012 11:33
Český jezdec Josef Král se stejně jako minulý týden nezúčastní dvou závodů formule GP2 v Bahrajnu. Barvy týmu Barwa Addax bude opět hájit Španěl Dani Clos.
Český jezdec Josef Král se stejně jako minulý týden nezúčastní dvou závodů formule GP2 v Bahrajnu. Barvy týmu Barwa Addax bude opět hájit Španěl Dani Clos.
Český jezdec Josef Král se stejně jako minulý týden nezúčastní dvou závodů formule GP2 v Bahrajnu. Barvy týmu Barwa Addax bude opět hájit Španěl Dani Clos. | Foto: ČTK

Praha - Josef Král bude podle všeho podruhé za sebou chybět na startu formulového seriálu GP2. Minulý týden místo něj hájil v Bahrajnu barvy týmu Barwa Addax Španěl Dani Clos, stejné by to mělo být i v tomto týdnu, kdy seriál bude v pátek a sobotu pokračovat na stejném okruhu.

Král je momentálně v Česku a do dějiště závodu se nechystá, jeho zástupci řeší vzniklou situaci. "Vše se snažíme vyřešit. V tuto chvíli to není trvalé řešení (nahrazení Krále Closem)," řekl Králův manažer Petr Najman ČTK.

O tom, zda bude český pilot v šampionátu pokračovat, by se mělo rozhodnout do poloviny května, kdy seriál pokračuje v Barceloně.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy