Kornfeilovi v Austinu těsně unikla první startovní řada

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 9. 4. 2016 23:24
Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v dnešní kvalifikaci třídy Moto3 na Vlekou cenu USA silničních motocyklů v Austinu.
Jakub Kornfeil na trati v Austinu.
Jakub Kornfeil na trati v Austinu. | Foto: Gold & Goose Photography

Austin - Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v dnešní kvalifikaci třídy Moto3 na Vlekou cenu USA silničních motocyklů v Austinu.

Český jezdec na Hondě ztratil na vítězného Němce Philippa Öttla 678 setin vteřiny. Od první startovní řady, kam se kvalifikují tři nejlepší závodníci, ho dělilo pouhých 72 tisícin.

"S kvalifikací jsem moc spokojený. V porovnání se včerejškem motorka fungovala úplně parádně. Můj tým odvedl skvělou práci," liboval si Kornfeil.

Karel Hanika se strojem Mahindra skončil na 19. místě se ztrátou necelé tři vteřiny.

Kornfeilovi nahrálo počasí,protože svůj nejlepší čas zaznamenal ještě na suché trati. Pak už nebylo možné zrychlit.Hanika během kvalifikace upadl. Sice pak odešel po svých, ale s bolestivou grimasou a držel se za pravé zápěstí.

V elitní třídě MotoGP si pro pole position dojel Marc Marquez na Hondě. První řadu zítra na startu doplní oba tovární jezdci Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi.

Kvalifikaci třídy Moto2 opanoval v rekordu texaského kruhu pro tuto kubaturu Španěl Alex Rins. Rekordní čas má hodnotu 2:08,850 minuty a je o vteřinu rychlejší než stávající nejlepší kolo.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Öttl (Něm./KTM) 2:18,398, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,587, 3. Bastianini (It./Honda) -0,598, 4. Kornfeil (ČR/Honda) -0,670, ...19. Hanika (ČR/Mahindra) -2,981.

Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 2:08,850, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,216, 3. Lowes (Brit./Kalex) -0,250.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:03,188, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,069, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,456

 

Právě se děje

před 20 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy