Kornfeil vstupuje do klíčové sezony, chce mezi elitu

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 4. 2013 12:17
Český fanoušek si v letošní sezoně nebude užívat jen souboj Abrahama s Peškem v MotoGP, ale také boj Jakuba Kornfeila se špičkou třídy Moto3.
Jakub Kornfeil letos usedna na motocykl Kalex KTM týmu Redox RW Racing GP.
Jakub Kornfeil letos usedna na motocykl Kalex KTM týmu Redox RW Racing GP. | Foto: KTM Images

Praha - Český fanoušek si v letošní sezoně nebude užívat jen souboj Karla Abrahama s Lukášem Peškem v MotoGP, ale také boj Jakuba Kornfeila se špičkou třídy Moto3.

Přítom právě dvacetiletý jezdec od Hodonína by by měl být hlavní českou nadějí ve světovém šampionátu. Má před sebou čtvrtou kompletní sezonu v nejslabší kubatuře a k dispozici kvaliitní stroj Kalex KTM stáje Redox RW Racing GP. To všechno směřuje k jedinému - k atakování stupňů vítězů kategorie nadějí.

Cílem je nejlepší osmička

"Cílem je určitě top osmička. Když to vyjde, tak to vyjde. Když ne, tak bohužel. Nemyslím si ale, že je to nějak přehnaný cíl. Myslím, že je to cíl, kterého můžeme dosáhnout," uvedl Kornfeil pro web motorkari.cz.

Jeho maximem je zatím celkově dvanácté místo z roku 2011. "Je to stále vyrovnanější, konkurence každým rokem roste a třeba letos tam jede spousta dalších mladých a talentovaných jezdců," podotkl rodák z Kyjova.

Testy nevyšly na výbornou

V posledních čtyřdenních testech v Jerezu zajel Kornfeil desátý čas. Limitovaly ho problémy s výfukem, které by se ale prý neměly v závěru tohoto týdne v Kataru opakovat.

"Testy bych určitě nehodnotil na výbornou, ale taková dvojka trojka by to mohla být. Měli jsme nějaké problémy, hlavně v těch posledních testech jsme se chtěli soustředit na výkon plus některé další věci důležité pro závod, ale museli jsme řešit něco jiného. Celkově ale můžu říct, že jsem spokojený," řekl český jezdec.

Optimismus mu dodává i fakt, že se při testech snažil jezdit sám a nevyužíval pomoci soupeřů. "Když se za někým chytnete, je to pak mnohem jednodušší. Učím se ale jezdit sám a myslím, že se mi to daří," dodal Kornfeil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy