Kornfeil neudržel druhé místo, Abraham dojel v Brně devátý

FOTO Kornfeil byl skvělý, Popov v závěru upadl
Vítězem letošní Velké ceny České republiky se stal španělský jezdec Dani Pedrosa. Český jezdec Karel Abraham skončil na devátém místě.
Za Pedrosou dojeli druhý Španěl Jorge Lorenzo (vlevo) a třetí Brit Cal Crutchlow (vpravo).
Nechyběla tradiční sprška šampaňským. Na prvním místě MotoGP se drží s 245 body Jorge Lorenzo a na druhém jeho dnešní přemožitel Dani Pedrosa. Crutchlow je pátý za čtvrtým Andreou Dovoziosem.
Pedrosa (vlevo) a Lorenzo se do poslední chvíle přetahovali o vítězství. V poslední zatáčce však naposled a rozhodně zaútočil Pedrosa, jenž díky tomu zvítězil.
26. 8. 2012 14:57
Půlku závodu odjezdil český motocyklista Kornfeil na druhém místě, nakonec skončil šestý.

Brno - Chtěl útočit na umístění na stupních vítězů, bojoval jako lev, ale nakonec na nejlepší nestačil. Český motocyklista Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Brna na šestém místě. Ještě dvě kola před koncem byl přitom druhý, ovšem v závěru jej předstihli čtyři jezdci na suchých pneumatikách.

Závod kategorie Moto3 ovládl na Masarykově okruhu Němec Jonas Folger a získal své první vítězství v kariéře.

Čeští fanoušci si užili fantastický start, po němž se Kornfeil startující z třetí řady nacpal dopředu a atakoval třetí pozici. Skvěle jel od začátku i Miroslav Popov, který se z devětadvacátého místa probil až na šestou příčku.

Oba Češi zářili. Kornfeil dlouho jezdil sám za vedoucím Folgerem a Popov byl několik kol dokonce třetí. Ve druhé polovině závodu se ale začal propadat a čtyři kola před koncem upadl.

Po dešti rozhodovala volba pneumatik

Závod výrazně ovlivnil dopolední déšť, po kterém trať rychle osychala a jezdci se museli rozhodnout, na jakých pneumatikách pojedou. Ze začátku měli výhodu závodníci na mokrých pneumatikách, ve druhé polovině závodu se ale situace obrátila.

Kornfeil měl na druhém místě náskok až šest sekund na skupinku pronásledovatelů na suchých pneu, ta se však každým kolem přibližovala a dvě kola před koncem českého motocyklistu dostihla.

Za suverénního Folgera se poté probil Luis Salom a třetí místo získal Sandro Cortese. Kornfeil se nakonec propadl až na šestou pozici.

Abraham zajel v Brně svůj nejlepší výsledek

Nejlepší výsledek na Masarykově okruhu v Brně zajel v kategorii MotoGP Karel Abraham. V královské kubatuře obsadil deváté místo. Dramatický finiš rozhodl pro sebe Španěl Dani Pedrosa, který zvítězil před lídrem šampionátu krajanem Jorge Lorenzem.

Právě dva španělští jezdci se od začátku přetahovali o vítězství. Lorenzo byl v čele až do poloviny závodu, poté jej Pedrosa dokázal předjet, ale hlavní souboj se odehrál až v závěru. Lorenzo podjel svého krajana a vrátil se do čela, Pedrosa mu však vzápětí oplatil stejnou mincí a vedení už udržel.

Abraham byl po startu dvanáctý a během závodu dokázal předjet Španěly Eliase a Alexe Espargara, navíc Američan Spies před ním upadl. Český závodník bodoval počtvrté v sezoně.

V Moto2 znovu triumfoval suverén Márquez

Závod třídy Moto2 v Brně ovládl suverén letošní sezony Španěl Marc Márquez, který zvítězil už pošesté v sezoně a vede seriál. Druhý skončil velmi těsně Švýcar Thomas Lüthi, třetí místo si na Masarykově okruhu vyjel další španělský jezdec Pol Espargaró.

bwin Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:51,570, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,178, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,343, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -18,591, 5. Bradl (Něm./Honda) -25,582, 6. Bautista (Šp./Honda) -29,451, ...9. Abraham (ČR/Ducati) -1:08,278.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Lorenzo 245, 2. Pedrosa 232, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 150, 5. Crutchlow 122, 6. Bradl 105, ...14. Abraham 25.

Moto3: 1. Folger (Něm./Kalex) 43:03,089, 2. Salom (Šp./Kalex) -5,918, 3. Cortese (Něm./KTM) -5,963, 4. Viňales (Šp./FTR Honda) -6,091, 5. Rins (Šp./Suter Honda) -6,490, 6. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -6,572, ...Popov (ČR/Mahindra) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 11 ze 17 závodů): 1. Cortese 200 b., 2. Viňales 168, 3. Salom 149, 4. Fenati (It./FTR Honda) 104, 5. Rins 83, 6. Masbou (Fr./Honda) 81, ...12. Kornfeil 52.

Moto2:
1. Márquez (Šp./Suter) 41:19,178, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,061, 3. Espargaró (Šp./Kalex) 0,440, 4. Iannone (It./Speed Up) -0,510, 5. Corsi (It./FTR) -10,319, 6. De Angelis (San Marino/FTR) -10,643.

Průběžné pořadí MS (po 11 ze 17 závodů): 1. Márquez 213, 2. Espargaró 165, 3. Lüthi 154, 4. Iannone 149, 5. Redding (Brit./Kalex) 106, 6. Kallio (Fin./Kalex) 97.