Kornfeil zajel v závěrečném tréninku v Kataru pátý čas

ČTK ČTK
21. 3. 2014 18:18
Jakub Kornfeil zajel pátý čas v závěrečném tréninku na Velkou cenu Kataru, kterou v neděli odstartuje mistrovství světa silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: MPAfoto.com

Dauhá - Jakub Kornfeil zajel pátý čas v závěrečném tréninku na Velkou cenu Kataru, kterou v neděli odstartuje mistrovství světa silničních motocyklů. Druhý český zástupce v nejslabší třídě Moto3 Karel Hanika byl devátý.

Kornfeil na motocyklu KTM zajel v obou čtvrtečních trénincích druhé časy a dnes byl jedním z mála jezdců ze špičky, kteří se nezlepšili. Za svým nejrychlejším výkonem ze čtvrtka nicméně zaostal zhruba desetinu sekundy a při porovnání tří časů mu patřila třetí pozice.

Nejrychlejší byl i do třetice Ital Romano Fenati na KTM, na nějž dnes Kornfeil ztratil dvě desetiny.

Svůj suverénně nejlepší trénink absolvoval nováček v seriálu Hanika. Za Fenatim dnes loňský vítěz Rookies Cupu zaostal na devátém místě pět desetin a celkově byl v trénincích klasifikován desátý.

Jediný český zástupce v MotoGP Karel Abraham byl v úvodním z dvou dnešních tréninků sedmnáctý.

okr ura

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy