Kornfeil vyrazí do Velké ceny Aragonie z desátého místa

28. 9. 2013 14:18
Jakub Kornfeil na trati.
Jakub Kornfeil na trati. | Foto: MPAfoto.com

Alcaňiz - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie Moto3 z desátého místa.

Na španělském okruhu zajel český pilot nejlepší kvalifikační výsledek od červnové italské Grand Prix, v níž si osmým časem vybojoval třetí řadu na startovním roštu. V předchozích sedmi závodech skončil v kvalifikačních jízdách až ve druhé desítce.

Kornfeil zaostal o 1,791 sekundy za nejrychlejším mužem kvalifikace Alexem Rinsem ze Španělska, který všechny soupeře deklasoval. Nejbližší soupeř Maverick Viňales ztratil na majitele už šesté pole position v sezoně 702 tisícin.

První řada bude španělskou záležitostí, protože třetí čas zajel Alex Márquez, zatímco jejich favorizovaný krajan a lídr šampionátu Luis Salom skončil až osmý o 87 setin před Kornfeilem.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Rins 1:58,571, 2. M. Viňales -0,702, 3. A. Márquez (všichni Šp./KTM) -0,711, 4. Oettl (Něm./Kalex KTM) -1,335, 5. Vázquez (Šp./Mahindra) -1,361, 6. Folger (Něm./Kalex KTM) -1,585, ...10. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -1,791.

14:10 MotoGP, 15:05 Moto2.