Abraham dojel v Katalánsku na čtrnáctém místě, Kornfeil nebodoval

Aktualizováno 11. 6. 2017 15:25
Český jezdec Jakub Kornfeil, jenž v sedmi odjetých závodech bodoval jen před třemi týdny ve Francii, odstartoval po nevydařené kvalifikaci z 29. místa a mimo bodované pozice se pohyboval celý závod.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: TZ Jakuba Kornfeila

Barcelona - Karel Abraham získal dva body do hodnocení mistrovství světa silničních motocyklů za 14. místo v závodě MotoGP ve Velké ceně Katalánska. Jakub Kornfeil dojel ve třídě Moto3 na 22. místě a zaznamenal druhý nejhorší výsledek v sezoně. Bodovat nedokázal pošesté ze sedmi letošních závodů.

Abraham se po startu z 18. místa nejprve mírně propadl, pak se ale posunul zpět a jezdil těsně za bodovanou patnáctkou. Ke čtvrtému bodovanému umístění v sezoně mu dvě kola před koncem pomohl pád Danila Petrucciho. V průběžném pořadí je Abraham s 11 body stále devatenáctý.

Kornfeil, jenž v sedmi odjetých závodech bodoval jen před třemi týdny ve Francii, odstartoval po nevydařené kvalifikaci z 29. místa a mimo bodované pozice se pohyboval celý závod. Hůř dopadl jen v dubnové Grand Prix Ameriky v Austinu, kde dojel třiadvacátý.

Kategorii MotoGP ovládl Ital Andrea Dovizioso, jenž si po triumfu ve Velké ceně Itálie připsal druhou výhru za sebou. Ve třicetistupňovém vedru porazil úřadujícího mistra světa Marca Márqueze, jenž nedokázal navázat na vítězství svého bratra Álexe v Moto2. Vedení v průběžném pořadí uhájil další Španěl Maverick Viňales, který dnes skončil desátý, Dovizioso ale stáhl jeho náskok na sedm bodů.

Čtvrtou výhru v sezoně oslavil v Moto3 před domácími fanoušky v Barceloně suverénní lídr seriálu Joan Mir. Španěl, který od příští sezony přestoupí do vyšší třídy Moto2, se na první místo prosmýkl v závěru posledního kola a výhru si pohlídal. Druhý dojel Ital Romano Fenati, jenž se za Mira posunul i v průběžném pořadí MS. Na lídra ztrácí 45 bodů. Třetí příčku obsadil další domácí jezdec Jorge Martín, vítěz kvalifikace.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Mir (Šp./Honda) 42:11,846, 2. Fenati (It./Honda) -0,191, 3. Martín (Šp./Honda) -0,279, 4. Bastianini (It./Honda) -0,462, 5. Canet (Šp./Honda) -0,674, 6. Ramírez (ŠP./KTM) -0,740, …22. Kornfeil (ČR/Peugeot) -23,376.

Průběžné pořadí (po 7 z 18 závodů): 1. Mir 133, 2. Fenati 88, 3. Canet 85, 4. Di Giannantonio (It./Honda) 80, 5. Migno (It./KTM) 76, 6. Martín 76, …24. Kornfeil 5.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 42:40,502, 2. Pasini (It./Kalex) -3,525, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) -4,452, 4. Oliveira (Portug./KTM) -5,322, 5. Baldassarri (It./Kalex) -9,930, 6. Morbidelli (oba It./Kalex) -14,172.

Průběžné pořadí (po 7 z 18 závodů): 1. Morbidelli 123, 2. Lüthi 116, 3. Á. Márquez 103, 4. Oliveira 83, 5. Pasini 69, 6. Bagnaia (It./Kalex) 55.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 44:41,518, 2. M. Márquez -3,544, 3. Pedrosa (oba Šp./Honda) -6,774, 4. Lorenzo (Šp./Ducati) -9,608, 5. Zarco (Fr./Yamaha) -13,838, 6. Folger (Něm./Yamaha) -13,921, …14. Abraham (ČR/Ducati) -39,436.

Průběžné pořadí (po 7 z 18 závodů): 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 111, 2. Dovizioso 104, 3. M. Márquez 88, 4. Pedrosa 84, 5. Rossi (It./Yamaha) 83, 6. Zarco 75, …19. Abraham 11.