18. 10. 2013 9:28
Pro motocyklistu Jakuba Kornfeila skončil druhý trénink na Velkou cenu Austrálie pádem, z kterého vyvázl bez zranění
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: mpafoto.com

Phillip Island - Pro motocyklistu Jakuba Kornfeila skončil druhý trénink na Velkou cenu Austrálie pádem, z kterého vyvázl bez zranění. V součtu obou tréninkových jízd obsadil český jezdec útočící na elitní desítku pořadí mistrovství světa kategorie Moto3 27. místo se ztrátou sekundy a půl na nejrychlejšího Španěla Mavericka Viňalese.

Lukáš Pešek v MotoGP obsadil 22. místo ze 24 jezdců. Při cestě do Austrálie měl problémy s vízem a zdržel se neplánovaně o den na letišti v dějišti předchozího závodu v Malajsii.

V Austrálii už může být v neděli ráno korunován nový šampion MotoGP. Pokud Marc Márquez vyhraje a jeho rival Jorge Lorenzo bude horší než druhý, stane se dvacetiletý Španěl nejmladším šampionem MotoGP v historii. Lorenzo zajel v obou dnešních trénincích nejrychlejší čas, zatímco Márquez odpoledne upadl.

Okruh na Phillip Islandu dostal po loňském závodu nový asfalt a pořadatelé očekávají rekordní časy. O pořadí na startu nedělní GP rozhodne sobotní kvalifikace.