Kornfeil v Le Mans vedl kvalifikaci, po pádu odstartuje ze čtvrté řady

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 7. 5. 2016 15:02
Jakub Kornfeil vedl v kvalifikaci na Velkou cenu Francie MOto3, ale po pádu se nakonec propadl až na jedenáctou pozici.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3. | Foto: Gold & Goose Photography

Le Mans - Jakub Kornfeil obsadil jedenácté místo v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Francie silničních motocyklů v Le Mans, Karel Hanika skončil na 26. pozici.

Kornfeilovi v sedle Hondy se dnes vydařil především dopolední trénink, který vyhrál. Také na začátku kvalifikace držel nejlepší čas, ale dvacet minut před koncem spadl. Od té chvíle se už nedokázal zlepšit, vypadl z nejlepší desítky a ve virtuálním startovním roštu se propadl do čtvrté řady.

Havárie Jakuba Konrfeila:

Hanika na vítězného Itala Niccola Antonelliho sice ztratil jen vteřinu a 561 tisícin, přesto to v dnešním vyrovnaném souboji stačilo až na třetí desítku.

V královské třídě MotoGP deklasoval obhájce titulu Jorge Lorenzo všechny své soupeře. Tovární jezdec Yamahy vyhrál v novém rekordu okruhu 1:31,975 minuty a druhého Marca Marqueze s Hodnou porazil o téměř půl vteřiny.

Do první řady se zítra postaví ještě Andrea Iannone s Ducati. Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi skončil až sedmý..

Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 1:42,756, 2. Binder (JAR/KTM) -0,067, 3. Canet (Šp./Honda) -0,069, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -0,458, 26. Hanika (ČR/Mahindra) -1,051.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,975, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,441, 3. Iannone (It./Ducati) -0,494.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:36,847, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,052, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,223.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy