Aktualizováno 7. 5. 2016 15:02
Jakub Kornfeil vedl v kvalifikaci na Velkou cenu Francie MOto3, ale po pádu se nakonec propadl až na jedenáctou pozici.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3.
Jakub Kornfeil na Hondě třídy Moto3. | Foto: Gold & Goose Photography

Le Mans - Jakub Kornfeil obsadil jedenácté místo v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Francie silničních motocyklů v Le Mans, Karel Hanika skončil na 26. pozici.

Kornfeilovi v sedle Hondy se dnes vydařil především dopolední trénink, který vyhrál. Také na začátku kvalifikace držel nejlepší čas, ale dvacet minut před koncem spadl. Od té chvíle se už nedokázal zlepšit, vypadl z nejlepší desítky a ve virtuálním startovním roštu se propadl do čtvrté řady.

Havárie Jakuba Konrfeila:

Hanika na vítězného Itala Niccola Antonelliho sice ztratil jen vteřinu a 561 tisícin, přesto to v dnešním vyrovnaném souboji stačilo až na třetí desítku.

V královské třídě MotoGP deklasoval obhájce titulu Jorge Lorenzo všechny své soupeře. Tovární jezdec Yamahy vyhrál v novém rekordu okruhu 1:31,975 minuty a druhého Marca Marqueze s Hodnou porazil o téměř půl vteřiny.

Do první řady se zítra postaví ještě Andrea Iannone s Ducati. Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi skončil až sedmý..

Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 1:42,756, 2. Binder (JAR/KTM) -0,067, 3. Canet (Šp./Honda) -0,069, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -0,458, 26. Hanika (ČR/Mahindra) -1,051.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,975, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,441, 3. Iannone (It./Ducati) -0,494.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:36,847, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,052, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,223.