Kornfeil dojel v kvalifikaci devátý, Abraham sedmnáctý

29. 6. 2012 15:16
Abrahama limituje zlomenina prstu, trénink jel s lokálním umrtvením.
Jakub Kornfeil.

Assen - Motocyklista Jakub Kornfeil vyrazí v sobotu do nizozemské Grand Prix v Assenu ze třetí řady. V dnešní kvalifikaci nejslabší kubatury Moto3 dosáhl devátého času. Zraněný Karel Abraham, který má zlomený prst, obsadil v MotoGP 17. místo a na roštu se postaví do šesté řady. Za sebou nechal čtyři jezdce.

Pole position si v královské třídě vyjel dvojnásobný mistr světa Australan Casey Stoner, Lídr šampionátu Španěl Jorge Lorenzo odstartuje z třetí příčky. V Moto3 byl nejrychlejší Němec Sandro Cortese. Španěl Maverick Viňales, který vede celkové pořadí nejslabší třídy, vyjede ze šesté pozice.

Devatenáctiletý Kornfeil patřil do elitní desítky už v trénincích, ve čtvrtek byl sedmý a dnes dopoledne o příčku výše. V Assenu se pokusí rozšířit bodové konto v mistrovství světa, v němž je po šesti ze 17 závodů sedmnáctý se 17 body.

Abrahama limituje zlomenina prstu. Trénink absolvoval s lokálním umrtvením, v dnešním dopoledním tréninku byl čtrnáctý a v kvalifikaci o tři místa horší. Z dosavadních šesti závodů dvakrát bodoval, třikrát nedokončil a minule v Británii kvůli zranění nestartoval.