Kornfeil byl v kvalifikaci na motocyklovou GP Británie 17.

31. 8. 2013 16:45
Do nedělního závodu na okruhu Silverstone odstartuje Jakub Kornfeil z šesté řady. | Foto: Aktuálně.cz

Silverstone - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Británie sedmnácté místo. Do nedělního závodu na okruhu Silverstone tak odstartuje z šesté řady.

Dvacetiletý Kornfeil zajížděl časy kolem dvacátého místa ve všech třech trénincích a v kvalifikaci zaostal o 2,108 sekundy za nejrychlejším Maverickem Viňalesem.

Španěl dosáhl na druhou pole position v sezoně a ukončil sérii tří kvalifikačních vítězství krajana Alexe Rinse, jenž byl druhý. Španělskou první řadu zkompletuje lídr šampionátu Luis Salom.

Pešek vyjede z 22. místa

V třídě MotoGP zajel Lukáš Pešek předposlední čas a na nedělním startu bude jako dvaadvacátý v osmé řadě. Druhý Čech v královské třídě Karel Abraham v Británii nestartuje, protože léčí poraněné rameno.

Pole position získal lídr šampionátu Marc Márquez ze Španělska, jenž minulý víkend v Brně vyhrál čtvrtý závod šampionátu za sebou. V první řadě ho doplní krajan Jorge Lorenzo a Brit Cal Crutchlow.

Výsledky kvalifikace:

Moto3: 1. M. Viňales 2:13,507, 2. Rins -0,192, 3. Salom (všichni Šp./KTM) -0,441, 4. Miller (Austr./FTR Honda) -1,016, 5. Folger (Něm./Kalex KTM) -1,024, 6. A. Márquez (Šp./KTM) -1,102, ...17. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -2,108.

Moto2: 1. Nakagami(Jap./Kalex) 2:07,039, 2. Redding (Brit./Kalex) -0,039, 3. Zarco (Fr./Suter) -0,040, 4. Rabat (Šp./Kalex) -0,088, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -0,113, 6. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,174.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:00,691, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,128, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,734, 4. Bradl (Něm./Honda) -0,867, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,933, 6. Rossi (It./Yamaha) -1,418, ...22. Pešek (ČR/Ioda-Suter) 2:07,261 - nepostoupil z první části.