Kopecký vyhrál "Barumku" a je potřetí českým šampionem

Podívejte se, jak pracuj mechanici vítěze Barum rallye Jana Kopeckého.
První rychlostní zkoušku Barum rallye Zlín, která se jela již v pátek, sice vyhrál Václav Pech, ale již od sobotního rána mu zbrusu novou soutěžní Škoda Fabia R5 Jana Kopeckého ujížděla.
Škoda již prodala řadu nových Fabií R5 soukromým týmům. S tímto vozem startoval i domácí Tomáš Kostka.
Rovněž Nizozemec Hermen Kobus se rozhodl pro nové české auto.
Před příjezdem Jana Kopeckého do poledního servisu se vše leskne čistotou.
30. 8. 2015 15:32
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál počtvrté v kariéře Barum rallye Zlín a raduje se tak ze zisku mistrovského titulu.

Zlín - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál počtvrté v kariéře Barum rallye Zlín a raduje se tak ze zisku mistrovského titulu. Druhé místo v soutěži, která byla vedle českého šampionátu i součástí seriálu mistrovství Evropy, obsadil s odstupem 27 sekund Václav Pech. Třetí byl Polák Kajetan Kajetanowicz, jenž si tak upevnil vedení v kontinentálním mistrovství.

Čtvrté vítězství bylo vlastně pátým

Třiatřicetiletý Kopecký letos ovládl všechny čtyři závody a k tomu, aby se bez ohledu na výsledky soupeřů mohl v předstihu radovat z třetího triumfu v českém šampionátu v kariéře, potřeboval skončit nejhůře druhý. A tento cíl se mu ve Zlíně podařilo bez problémů splnit.

"Máme za sebou čtrnáct dní, které byly hodně náročné. Po psychické i fyzické stránce. Vyšly ale úplně skvěle," radoval se v cíli Kopecký, jenž týden před Barum rallye ovládl klasifikaci kategorie WRC2 v Německé rallye, závodě mistrovství světa.

Jen jedna výhra jej dělí od toho, aby do svého držení trvale získal pohár pro vítěze. "Osobně jsem vyhrál popáté," pousmál se Kopecký a poukázal na rok 2004, kdy ovládl absolutní klasifikaci, ale pořadatelé tehdy do oficiálních výsledků nepočítali vozy WRC, se kterým jel i Kopecký.

"Je ale fakt, že pohár doma nemám. Ještě jednu výhru potřebuju. Už jsem ale mluvil s pořadateli a říkali, že potřebují, aby už ten pohár někdo vyhrál. Že nemají ty štítky kam lepit. Tak doufám, že nás sem příští rok Škodovka nasadí a pokusíme se pohár si odvést," dodal Kopecký.

Pech vedl jedinou erzetu

Do náročné rallye, kterou provázely extrémně vysoké teploty, vstoupil druhým místem v páteční večerní městské zkoušce. Hned v sobotu ráno se ale posunul do vedení a první místo již neopustil.

x;Postupně zvyšoval náskok na druhého Pecha a dnes již relativně v klidu svou pozici kontroloval. "Jednoduché to ale nebylo. Jeli jsme tak, abychom závod kontrolovali a s tím pak klesá i koncentrace," řekl Kopecký.

Vcelku bezpečně držel i Pech druhé místo, i když třetího Kajetanowicze nakonec porazil jen o dvanáct sekund.

"Jsem spokojený, šlo to až nad očekávání dobře. Po celou dobu jsme měli super tempo a udělali jsme jen jednu chybičku, kdy jsme udělali hodiny a ztratili dvanáct sekund. Barumka byla i díky tomu, že se jelo za sucha, hodně těžká a jedna z nejrychlejších, jakou jsme kdy jeli," řekl Pech, jenž již poosmé v kariéře ve Zlíně vystoupil na stupně vítězů.

Domácí mistrovství zakončí jednodenní Rallye Klatovy v sobotu 3. října. Původně se v tomto termínu měla konat Rallye Příbram, která však byla zrušena.

Barum rallye Zlín, závod mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 2:12:17,7, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -27,2, 3. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -39,8, 4. Lukjaňuk, Arnautov (Běl./Ford Fiesta R5) -1:10,7, 5. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -2:29,9, 6. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -4:06,9, 7. Breen, Martin (Ir./Peugeot 208 T16) -4:24,9, 8. Kobus, De Wild (Niz./Škoda Fabia R5) -4:31,0.