Kopecký v Německu září, už je pátý

čtk, rav
18. 8. 2007 19:00
Jezdec s Fabií bojuje v Německé rallye
Jan Kopecký za volantem Škoda Fabia WRC letí na horizontu jedné z RZ Německé rallye.
Jan Kopecký za volantem Škoda Fabia WRC letí na horizontu jedné z RZ Německé rallye. | Foto: Motorsport Kopecký

Trier - Český jezdec Jan Kopecký za volantem Škoda Fabia WRC si  po druhé etapě Německé rallye opět o jednu příčku polepšil.

V průběžném pořadí mu po deseti rychlostních zkouškách patří páté místo, dostal se před Fina Gardemeistera s Citroënem.

O páteční etapě čtěte více ZDE

V sobotní  druhé etapě předstihl Fina Toniho Gardemeistera jedoucího s Citroënem, na kterého po pátku ztrácel přes 20 sekund. Pátým místem by Kopecký vyrovnal své maximum ve světovém šampionátu z loňské Katalánské rallye.

Ke změnám došlo i na nejvyšších příčkách. Do čela desátého podniku mistrovství světa se probojoval mistr světa Francouz Sébastien Loeb s citroënem, jenž útočí na tratích okolo Trevíru na šesté vítězství v Německé rallye za sebou.

Na druhé místo si polepšil lídr světového šampionátu Fin Marcus Grönholm s fordem, který zaostává o téměř 38 sekund. Na třetí pozici klesl vítěz úvodní etapy Belgičan Francois Duval s citroënem soukromého týmu.

Kopecký se v těsném souboji dostal před Gardemeistera ve čtvrté z osmi rychlostních zkoušek, i když se potýkal s omezeným výkonem motoru v nižších otáčkách. Pátou příčku Finovi přepustil s odstupem pouhých tří desetin sekundy ještě jednou odpoledne, ale v závěru dne se na ni opět vrátil.

"Dělali jsme hodiny. Přehřál jsem brzdy a pneumatiky, ztratil jsem dost času," vysvětlil český pilot svou ztrátu ve 13. erzetě.

"Pátá pozice je vynikající. Závod si užíváme, neboť svádíme naprosto vyrovnané souboje se špičkovými piloty. Je to úžasné a rád bych dobře rozjetou Německou rallye úspěšně dokončil," dodal Kopecký, jenž má před závěrečnými pěti vložkami třetí etapy na Gardemeistera náskok necelých tří sekund.

V první polovině druhé desítky figuruje i po dnešku Martin Prokop s citroënem, jenž je celkově třináctý a vede pořadí jezdců započítávaných do juniorského šampionátu.

Výsledky - po druhé etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:48:40,4, 2. Grönholm (Fin./Ford) -37,8, 3. Duval (Bel./Citroën) -50,4, 4. Hirvonen (Fin./Ford) -55,5, 5. Kopecký (ČR/Škoda) -2:48,7, 6. Gardemeister (Fin./Citroën) -2:51,4, ...13. Prokop (ČR/Citroën) -19:47,1.