Kolomý chce na svém sedmém Dakaru útočit na medailové pozice

ČTK ČTK
1. 1. 2016 9:15
Pilot roudnické stáje Buggyra Martin Kolomý se chce na letošní Rallye Dakar probojovat do vysněné nejlepší trojice konečného pořadí hodnocení kamionů. Pomoci mu má i nový týmový kolega Jaroslav Valtr.
Martin Kolomý.
Martin Kolomý. | Foto: Buggyra Media

Praha - Martin Kolomý bude na nadcházející Rallye Dakar jedním z pěti českých pilotů kamionů a stejně jako například Aleš Loprais chce útočit na nejvyšší příčky. Dosavadním maximem jezdce týmu Buggyra je páté místo z roku 2013, které chce vylepšit.

S novým parťákem proti Kamazu

"Bude to těžký závod. Je nás hodně favoritů a beduín pro vítěze jenom jeden," uvedl jezdec. "Máme za sebou dobrý rok, nemá proto cenu skrývat vysoké ambice. I když život nás naučil, že na Dakaru není nic nemožné," řekl Kolomý, jenž byl ve své Tatře zvané Fat Boy na předešlém ročníku slavné soutěže v Jižní Americe sedmý.

Dvaačtyřicetiletý jezdec věří, že mu pomůže i podpora nového týmového kolegy Jaroslava Valtra v Tatře Phoenix. "V minulosti už jsme bojovali s týmem Kamazu, takže víme, jak těžké to je. A s jedním kamionem je téměř nemožné je porazit. Teď budu mít parťáka," uvedl Kolomý ke spolupráci s Valtrem, jenž se na start Dakaru vrací po roční přestávce.

"Pojedeme naplno od začátku"

Žádnou zvláštní strategii si nestanovil. "Prostě pojedeme naplno od začátku," uvedl Kolomý, který bude mít k dispozici vylepšený kamion Tatra. Zlepšení by mělo být patrné hlavně v podvozkové části.

"Už se těším, až uvidím, jak bude kamion fungovat na náročné trati," řekl Kolomý, jenž se v průběhu roku pilně věnoval testování a zkoušení. "Věřím, že nám budou hrát do karet i etapy ve vysoké nadmořské výšce, kde by měl náš motor dobře fungovat," uvedl na oficiálním webu rallye.

Pořadatelé slavné vytrvalostní soutěže měli velké problémy s tvorbou trati. "Myslím, že Dakar by mohl být svým způsobem jiný a zvláštní. Koná se v Bolívii, nikdo z našeho týmu tam ještě nebyl, takže nás možná čeká nějaké překvapení, co se týká závodní trasy. Mohu jen hádat, třeba bude více offroadová," řekl Kolomý pro Bruntálský deník.

"Uvidíme, kolik tam bude písku. Nějaký tam ale určitě bude," dodal před středečním odletem do Buenos Aires, kde se v sobotu jede prolog. Ostrý start je na programu v neděli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy