Kolize, jež rozhodla. Hamilton: V titul už moc nevěřím

Ivo Pospíšil
28. 9. 2010 11:25
Hamilton ztrácí po závodu v Singapuru na čelo 20 bodů
Lewis Hamilton po návratu do boxů
Lewis Hamilton po návratu do boxů | Foto: Reuters

Singapur - Ten moment si bude britský závodník formule 1 Lewis Hamilton dlouho promítat v hlavě. Byl to souboj buď anebo, když se v nedělní VC Singapuru snažil dostat po odjetí safety caru před svého úhlavního rivala Marka Webbera.

Jelo se zrovna šestatřicáté kolo a tento souboj o třetí místo se stal pro mistra světa z roku 2008 osudným. Mladý Brit sice zkušeného rivala ze stáje Red Bull předjel, při absolvování zatáčky však už kolizi nezabránil a závod pro něj skončil.

Čtěte také:
Triumfující Alonso: Teď se teprve začne pořádně závodit
Alonso vyhrál noční závod v Singapuru a je druhý v MS

Emoce nechyběly, Hamilton okamžitě zahodil volant a vztek ho nepřešel ani po návratu do boxů. Čtvrté místo mu alespoň zaručovalo dvanáct bodů. Takhle skončil s prázdnou.

Fakt, že v souboj mezi ním a Webberem proběhl v naprostém pořádku, pak posvětila i komise delegátů, kteří Australanovi nepřidělili žádný trest.

"Nejsem si moc jistý, co se tam stalo. Mark předtím zaváhal a tak jsem se toho snažil využít. Myslím, že jsem mu při nájezdu do zatáčky nechal i tak spoustu místa, pak už ale jen vím, že mi praskla pneumatika a bylo po všem," vysvětloval na stránkách Autosportu Hamilton 

"Asi byl v té mrtvé zóně, já ho ale neviděl, a tak došlo ke srážce. Nedá se prostě nic dělat, takové je závodění," doplnil.

Titul? Co se stane, stane se

Webber pak po kolizi v závodě pokračoval a dojel si nakonec pro výborné třetí místo.

"Lewis byl určitě před mnou. Dost to ale připomínalo situaci v Monze, kdy měl pro změnu kolizi s Massou. To ale k tomu patří, všichni brzdíme vždy na samém limitu," říká Australan.

Ten také zůstává stále v čele průběžného bodování. Navíc zvýšil svůj náskok, druhý Fernando Alonso na něj ztrácí jedenáct bodů, Hamilton už dokonce dvacet. Šance závodníka McLarenu Mercedes tak výrazně poklesly a ani on sám už si nedělá výrazné naděje.

"Nebudu už chodit do zbývajících závodů, že chci prioritně vyhrát titul. Pokusím se ten zbytek sezony užít a co se stane, stane se. Ještě nás čekají čtyři závody, já ale ztrácím na Marka dvacet bodů a to je dost. Na druhou stranu, stále to není nedostižitelné," uzavřel Hamilton.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy