Klidný Vettel si před mečbolem tlak nijak nepřipouští

Radek Vičík Radek Vičík
10. 10. 2013 12:45
I když už tuto neděli může být počtvrté za sebou mistrem světa formule 1, Sebastian Vettel zůstává před Velkou cenou Japonska úplně klidný.
Sebastian Vettel kráčí za čtvrtým titulem mistra světa formule 1.
Sebastian Vettel kráčí za čtvrtým titulem mistra světa formule 1. | Foto: Infiniti Red Bull Racing - Clive Rose/Getty Images

Suzuka - I když už tuto neděli může být počtvrté za sebou mistrem světa formule 1, Sebastian Vettel zůstává před Velkou cenou Japonska úplně klidný.

Pilot Red Bullu kráčel za dalším úspěchem systematicky od začátku a s výjimkou úvodní Grand Prix Austrálie, kde dojel třetí, bylo jeho jméno vždy na čele průběžného pořadí jezdců.

V neděli v Suzuce má první mečbol. K zisku poháru pro mistra světa číslo čtyři potřebuje vyhrát a zároveň Fernando Alonso musí být devátý a horší. V té chvíli by byla dovršena druhá nedelší série titulů v řadě (Michael Schumacher vyhrál pětkrát po sobě).

Šampion na titul nemyslí

26letý Vettel by se navíc stal nejmladším čtyřnásobným mistrem světa všech dob. Juanu-Manuelu Fangiovi bylo v roce zisku čtvrtého titulu 45 let, Alainu Prostovi 38 a Schumacherovi 32.

Rodák z Heppenheimu si ale žádný tlak nepřipouští a odpovídá ve stylu českých sportovců, kteří jdou „od zápasu k zápasu“.

„Upřímně, snažím se na to vůbec nemyslet. Snažím se víc zaměřit na budoucnost. Předloni jsme měli velikou šanci a dokázali jsme ji využít. Ale pořád je k mání ještě dost bodů,“ řekl Vettel s odkazem na rok 2011, kdy právě v Suzuce potvrdil svůj titul.

Ani šéfové Red Bullu nečekají, že se slavit bude už v Japonsku.

„Pravděpodobnost, že budeme slavit už v Suzuce, je extrémně malá. Kdy Fernando Alonso dojel naposledy devátý?“ ptá se boss Red Bullu Christian Horner.

Druhé místo Ferrari je zázrak

Britskému manažerovi můžeme odpovědět, že nepočítaje tři nedokončené závody, stalo se tak naposledy loni v dubnu v Číně.

Ale nechme dál mluvit prvního muže stáje Red Bull: "Dokud vítězíme, je nám jedno, kde to bude. Nemůže ovlivnit to, co dělají ostatní. Ale můžeme tlačit sami na sebe, což také děláme.“

Fernandovi Alonsovi, který na Vettela momentálně ztrácí 77 bodů, nezbývá nic jiné, než čekat na zázraky…

„Jestli někdo začal sledovat formuli 1 včera nebo dnes a řeknete mu, že to červené auto s modrou helmou bojuje o titul mistra světa a je pořád druhé, tak by si myslel, že lžete a že to je zázrak. Dělali jsme zázraky čtrnáct závodů a ve zbývajících pěti ho chceme udržet při životě,“ řekl s osudem smířený Španěl.

Víkendový program začíná v pátek dvěma volnými tréninky, v sobotu se jede ještě poslední trénink a po něm následuje kvalifikace. Samotná Velká cena Japonska startuje v neděli ve 8:00 hodin a sledovat živě ji můžete ZDE.

Program Velké ceny Japonska:

Den událost čas
Pátek první trénink 3:00
Pátek druhý trénink 7:00
Sobota třetí trénink 4:00
Sobota kvalifikace 7:00
Neděle Grand Prix 8:00

Pozn.: Všechny časy jsou v SELČ.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy