Kdo chtěl prodat Schumiho lékařské zprávy?

Sport Sport
7. 7. 2014 13:53
Francouzská a švýcarská média tvrdí, že Schumacherovy lékařské zprávy chtěla prodat firma, jež jej měla převézt na rehabilitaci.
Michael Schumacher.
Michael Schumacher. | Foto: Reuters

Praha - Případ prodeje lékařských zpráv Michaela Schumachera má prvního vyšetřovaného.

Do hledáčku policie se dostala firma, která původně měla převážet "Schumiho" na univerzitní kliniku v Lausanne. I když byl totiž nakonec Schumacher transportován autem, dokumenty se k ní během přípravy převozu dostaly.

A navíc právě z počítače letecké společnosti byla v půli června odeslána nabídka médiím, která za poskytnutí lékařské zprávy žádala 50 000 eur.

"Krádež jsme ohlásili, vyšetřovací orgány se tím zabývají. Výslovně upozorňujeme, že dokumentace je přísně důvěrná, její nákup či publikace jsou zakázány a už bylo podáno trestní oznámení," uvedla tehdy v reakci Sabine Kehmová, Schumacherova manažerka.

Podle švýcarských a francouzských médií možné zapletení švýcarské letecké společnosti do celé kauzy už potvrdil žalobce.

Schumacher se v péči lékařů nacházel od konce prosince 2013, kdy se vážně zranil při lyžování v Méribelu.

V polovině června pak rodina slavného pilota oznámila, že již není v komatu a byl převezen na kliniku do Lausanne.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy