Mičánek a Brno patří nerozlučně k sobě. Trofeje z "Masecu" mají otec i syn

Mičánek a Brno patří nerozlučně k sobě. Trofeje z "Masecu" mají otec i syn
Jiří Mičánek mladší se nedávno vrátil na "místo činu" a v Lamborghini vyhrál svoji třídu při závodě do vrchu Brněnský drak, který se jel na brněnském autodromu. Tedy na slavném "Masecu" čili místě, které k rodině Mičánkových neodmyslitelně patří.
Rodinnou štafetu začal počátkem milénia přebírat jeho syn Jiří mladší. Táta z toho ale zpočátku nadšený nebyl. "Potkalo mě to, co jsem nechtěl. Syna ale závodění baví, takže to zkusíme," řekl před synovým debutem.
To už ale závodní tratě začal úspěšně dobývat Jiří mladší, z čehož měl táta velkou radost. První okruhový titul junior vybojoval roku 2004.
Od sezony 2016 je Jiří Mičánek junior manažerem týmu, který se primárně účastní značkového šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. Sám občas zasáhne i do domácího okruhového mistrovství.
Foto: Archiv AMK Masarykuv okruh
Radek Vičík Radek Vičík
28. 10. 2021 18:40
Jiří Mičánek starší začal úspěšnou závodní kariéru v 70. letech. V novém miléniu převzal štafetu jeho syn Jiří mladší. Společnou mají lásku k Masarykovu okruhu v Brně.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy