Jezdec superbiků Steeman zemřel po nehodě. Jeho orgány pomohou zachránit pět lidí

12. 10. 2022 7:53
Nizozemský motocyklový jezdec Victor Steeman zemřel na následky zranění, které utrpěl v sobotním závodu šampionátu třídy Supersport 300 v Portugalsku. Dvaadvacetiletý závodník byl na okruhu v Algarve účastníkem nehody několika jezdců a z okruhu byl transportován vrtulníkem do nemocnice ve Faru.
Victor Steeman
Victor Steeman | Foto: ČTK

"Navzdory snaze lékařského týmu na okruhu, traťových maršálů a nemocničních pracovníků bohužel podlehl svým zraněním," uvedli na oficiálním webu představitelé mistrovství světa superbiků, pod které seriál Supersport 300 spadá. Steemanova rodina doplnila, že darované orgány zesnulého jezdce pomohly zachránit život pěti lidí.

Steeman přijel do Portugalska s teoretickou šancí na zisk titulu. V sezoně vyhrál čtyři závody včetně jednoho ze dvou v červenci v Mostě a v průběžném pořadí mu patří druhé místo.

Před necelým týdnem zemřel na zranění hlavy ze závodu britského seriálu superbiků šestadvacetiletý Chrissy Rouse.