Sama proti mužům. Chadwicková jako první žena vyhrála závod britské Formule 3

rav rav
8. 8. 2018 9:38
Britská Formule 3 do minulého víkendu ještě nikdy nezažila, aby její jízdu vyhrála žena. Jamie Chadwicková to v Brands Hatch změnila.
Jamie Chadwicková jako první žena vyhrála závod britské formule 3. | Video: Associated Press

Brands Hatch - Dvacetiletá Jamie Chadwicková v této sezoně přepisuje historii britské Formule 3 . Poté co se jako první žena postavila na stupně vítězů, dokázala o víkendu v Brands Hatch dokonce jeden ze závodů vyhrát.

Usměvavá závodnice sice startovala ze čtvrtého místa, ale hned v prvním kole poskočila na druhou pozici. Když pak byl lídr Pavan Ravishankar potrestán za ulitý start, dojela si Chadwicková pro historický triumf.

"Dnešní vítězství ukázalo, co je v mých silách. Věděla jsem, že se dokážu zrychlit, a teď jsem si to dokázala," uvedl pilotka týmu Douglas Motorsport. Před posledními šesti jízdami je v průběžném hodnocení seriálu osmá.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy