IndyCar se rozjíždí. Bez diváků a s tréninkem, kvalifikací i závodem v jeden den

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 5. 2020 21:57
S téměř tříměsíčním zpožděním se na začátku června ve Spojených státech rozjede prestižní formulová série IndyCar.
Závod série IndyCar v Las Vegas
Závod série IndyCar v Las Vegas | Foto: Reuters

Vedení závodů dnes oznámilo, že úvodním dějištěm bude 6. června ovál ve Fort Worthu v Texasu. Začít se mělo původně už 15. března, ale kvůli pandemii koronaviru bylo prvních šest závodů odloženo či zrušeno.

Červnový zahajovací závod se uskuteční ve zkrácené podobě s tréninkem, kvalifikací a závodem v jediném dnu. Pojede se bez přítomnosti diváků, počet osob na okruhu bude omezen a všichni účastníci budou monitorováni zdravotníky a vybaveni hygienickými prostředky.

Seriál aktuálně tvoří 15 závodů, ten zřejmě nejslavnější z nich, 500 mil v Indianapolis, se pojede v náhradním termínu 23. srpna. Jeho pořadatelé byli nuceni změnit datum poprvé od konce druhé světové války, původně se mělo jet 24. května.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy