HydroGP na rybníku: Do Jedovnic se vrátili odvážní muži v rychlých člunech

HydroGP na rybníku: Do Jedovnic se vrátili odvážní muži v rychlých člunech
Technická pravidla mají jen rámcové omezení, co se týče minimální délky, šířky a hmotnosti člunu. Platí také zákaz přídavných aerodynamických prvků. Zbytek už záleží na vynalézavosti konstruktérů.
V Jedovnicích byly k vidění hned tři třídy, které nabídly dva dny atraktivního závodění.
Ještě výkonnější jsou speciály F2, které byly na Olšovci k vidění v exhibici. A jak ukazuje snímek, stačí jen drobné zaváhání při řízení nebo vlna a stroj se může rázem pokusit "vzlétnout".
Závody motorových člunů přilákaly do městyse v Moravském krasu závodníky z celé Evropy.
Foto: Radek Caga
Sport Sport
18. 5. 2022 11:35
Jedovnice v Moravském krasu jsou už padesát let centrem závodů motorových člunů. O víkendu tamní rybník Olšovec hostil podnik světového šampionátu HydroGP.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy