Hvězdou pražského rallyesprintu bude Dani Sordo

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 10. 2012 10:39
Na pražský rallyesprint přijede i jezdec Mini WRC týmu Daniel "Dani" Sordo.
Daniel Sordo ve voze Mini WRC
Daniel Sordo ve voze Mini WRC | Foto: BMW Press Group

Praha - Tovární jezdec Mini Daniel Sordo ze Španělska bude hlavní hvězdou letošního Pražského rallyesprintu.

Devětadvacetiletý pilot se na soutěži, která tradičně uzavírá českou motoristickou sezonu, představí s vozem Mini John Cooper Works WRC, s nímž startuje i ve světovém šampionátu. Osmnáctý ročník Pražského rallyesprintu se uskuteční v sobotu 1. prosince.

Start Sorda zajistil dovozce britské automobilky, společnost Invelt, která v Česku podporuje Václava Pecha. Přední domácí jezdec startuje od letošního roku v českém šampionátu také s vozem Mini, ale s úpravou pro kategorii S2000. Na Pražském rallyesprintu pojede ale i Pech se specifikací WRC.

"Moc se na to těším. Je to jediná soutěž, na které mě sportovní řády dovolují jet se silnější verzí Mini, než s jakou startuji v našem mistrovství. Samozřejmě mě láká jezdecké srovnání se Sordem, ale nejen s ním, každoročně zde startuje spousta kvalitních soupeřů a rozdíly v cíli jsou v desetinách sekundy," uvedl Pech, který si loni připsal rekordní osmé vítězství.

Nejlepším výsledkem Sorda v letošní sezoně je druhé místo z Monte Carla, v průběžném pořadí MS patří bývalému kolegovi Sébastiena Loeba z Francie v továrním týmu Citroën deváté místo. Startoval však jen v sedmi rallye.

Populární soutěž bude mít opět centrum na dostihovém závodišti v Praze Chuchli, kde se pojede i většina rychlostních zkoušek. Přesný harmonogram ještě pořadatelé oficiálně nezveřejnili, plánují ale uspořádat soutěž se sedmi rychlostními zkouškami o celkové délce 41,80 km.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy