Hvězdou pražského rallyesprintu bude Dani Sordo

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 10. 2012 10:39
Na pražský rallyesprint přijede i jezdec Mini WRC týmu Daniel "Dani" Sordo.
Daniel Sordo ve voze Mini WRC
Daniel Sordo ve voze Mini WRC | Foto: BMW Press Group

Praha - Tovární jezdec Mini Daniel Sordo ze Španělska bude hlavní hvězdou letošního Pražského rallyesprintu.

Devětadvacetiletý pilot se na soutěži, která tradičně uzavírá českou motoristickou sezonu, představí s vozem Mini John Cooper Works WRC, s nímž startuje i ve světovém šampionátu. Osmnáctý ročník Pražského rallyesprintu se uskuteční v sobotu 1. prosince.

Start Sorda zajistil dovozce britské automobilky, společnost Invelt, která v Česku podporuje Václava Pecha. Přední domácí jezdec startuje od letošního roku v českém šampionátu také s vozem Mini, ale s úpravou pro kategorii S2000. Na Pražském rallyesprintu pojede ale i Pech se specifikací WRC.

"Moc se na to těším. Je to jediná soutěž, na které mě sportovní řády dovolují jet se silnější verzí Mini, než s jakou startuji v našem mistrovství. Samozřejmě mě láká jezdecké srovnání se Sordem, ale nejen s ním, každoročně zde startuje spousta kvalitních soupeřů a rozdíly v cíli jsou v desetinách sekundy," uvedl Pech, který si loni připsal rekordní osmé vítězství.

Nejlepším výsledkem Sorda v letošní sezoně je druhé místo z Monte Carla, v průběžném pořadí MS patří bývalému kolegovi Sébastiena Loeba z Francie v továrním týmu Citroën deváté místo. Startoval však jen v sedmi rallye.

Populární soutěž bude mít opět centrum na dostihovém závodišti v Praze Chuchli, kde se pojede i většina rychlostních zkoušek. Přesný harmonogram ještě pořadatelé oficiálně nezveřejnili, plánují ale uspořádat soutěž se sedmi rychlostními zkouškami o celkové délce 41,80 km.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy