"Dycky retro". Most patřil socialistickým závoďákům i britským aristokratům

V předlistopadové éře patřily k oblíbenému závodnickému náčiní sovětské Žigulíky.
Minulý víkend bylo součástí Euro NASCAR povícero veteránských klání. Na trati svedly souboj také britské vozy od 60. do 80. let minulého století. Mezi ně patřil i tento elegantní Triumph TR7.
Týmy věnovaly svým historickým miláčkům velkou péči. Před startem se musely dokonale lesknout.
Ale na okruhu už to byly souboje kolo na kolo. Když chyběly náhradní díly, musela monopost značky Royale držet pohromadě mezi mechaniky populární "americká páska".
Na veteránech se musí pracovat prakticky pořád.
Foto: Autodrom Most
Radek Vičík Radek Vičík
6. 7. 2019 11:24
České závodní tratě nepatří jen nejnovějším speciálům, velmi oblíbená jsou také klání historických aut a formulí. V Mostě se minulý víkend proháněly vozy známé ze socialistického Poháru míru a přátelství, britské veterány z 60. a 70. let i malé formulky z období ještě staršího.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy