Hirvonenovi v MS shořela Fiesta, tým stála 13,5 milionu

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 6. 2014 19:30
Požár, který kompletně zničil vůz Ford Fiesta finského pilota Mikka Hirvonena během Italské rallye, přišel jeho tým M-Sport na více než 400 000 liber (13,5 milionu korun).
Ford Fiesta Mikky Hirvovena shořel na na Sardinii v soutěži MS. | Video: youtube.com

Cagliari  - Požár, který kompletně zničil vůz Ford Fiesta finského pilota Mikka Hirvonena během Italské rallye, přišel jeho tým M-Sport na více než 400.000 liber (13,5 milionu korun). Škodu bezprostředně po soutěži na Sardinii vyčíslil šéf týmu Malcolm Wilson.

Hirvonenova fiesta vzplála mezi třetí a čtvrtou páteční erzetou a během minuty z ní zbyl ohořelý vrak. Plameny se rozšířily do okolního lesa a start další rychlostní zkoušky musel být odložen o 80 minut.

"Ekonomické důsledky to bude mít obrovské. Bavíme se tady o částce 400.000 liber. Rallyové vozy nepojišťujeme, takže je to velký zásah," řekl pro oficiální web mistrovství světa Wilson.

"I když dojde k velké nehodě, tak téměř všechny mechanické součásti jsou obvykle v pohodě. Ale s tím, co se stalo tady, nemůžeme znovu využít v podstatě nic. Všechno je zničené, je to velká ztráta," dodal.

Čtyřnásobný vicemistr světa Hirvonen i jeho spolujezdec Jarmo Lehtinen vyvázli z incidentu bez zranění. Záhadou pro tým zůstává, proč k požáru došlo.

"Mikko si myslí, že to začalo od pravého zadního kola. Převezeme auto do Británie, ale stejně myslím, že bude těžké z toho něco poznat. Leda že se například zlomila hřídel a prorazila palivovou nádrž. Pak by to bylo i ze zničeného auta zřejmé," řekl šéf týmu Wilson.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy