Hirvonenovi v MS shořela Fiesta, tým stála 13,5 milionu

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 6. 2014 19:30
Požár, který kompletně zničil vůz Ford Fiesta finského pilota Mikka Hirvonena během Italské rallye, přišel jeho tým M-Sport na více než 400 000 liber (13,5 milionu korun).
Ford Fiesta Mikky Hirvovena shořel na na Sardinii v soutěži MS. | Video: youtube.com

Cagliari  - Požár, který kompletně zničil vůz Ford Fiesta finského pilota Mikka Hirvonena během Italské rallye, přišel jeho tým M-Sport na více než 400.000 liber (13,5 milionu korun). Škodu bezprostředně po soutěži na Sardinii vyčíslil šéf týmu Malcolm Wilson.

Hirvonenova fiesta vzplála mezi třetí a čtvrtou páteční erzetou a během minuty z ní zbyl ohořelý vrak. Plameny se rozšířily do okolního lesa a start další rychlostní zkoušky musel být odložen o 80 minut.

"Ekonomické důsledky to bude mít obrovské. Bavíme se tady o částce 400.000 liber. Rallyové vozy nepojišťujeme, takže je to velký zásah," řekl pro oficiální web mistrovství světa Wilson.

"I když dojde k velké nehodě, tak téměř všechny mechanické součásti jsou obvykle v pohodě. Ale s tím, co se stalo tady, nemůžeme znovu využít v podstatě nic. Všechno je zničené, je to velká ztráta," dodal.

Čtyřnásobný vicemistr světa Hirvonen i jeho spolujezdec Jarmo Lehtinen vyvázli z incidentu bez zranění. Záhadou pro tým zůstává, proč k požáru došlo.

"Mikko si myslí, že to začalo od pravého zadního kola. Převezeme auto do Británie, ale stejně myslím, že bude těžké z toho něco poznat. Leda že se například zlomila hřídel a prorazila palivovou nádrž. Pak by to bylo i ze zničeného auta zřejmé," řekl šéf týmu Wilson.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy